Tylko dwa punkty do odrobienia. PGG ROW Rybnik minimalnie przegrał pierwsze finałowe starcie

FOTO: Jarek Narewski FOTO: Jarek Narewski

Pierwszy mecz finałowy żużlowej Nice I ligi zakończył się wygraną Arged Malesa TŻ Ostrovii Ostrów Wielkopolski z PGG ROW-em Rybnik 46:44. Za tydzień rewanż w Rybniku.

Pierwsze dwie serie zawodów przypominały starcie dwóch bokserów wagi ciężkiej, którzy wymieniali między sobą ciosy raz za razem. Po czterech wyścigach goście wyszli na prowadzenie z przewagą czterech punktów, a swoje wyścigi wygrali kolejno Nicolai Klindt, Robert Chmiel, Mateusz Szczepaniak i Grzegorz Walasek. Szczególnie wyścig z udziałem Chmiela i Siergieja Łogaczowa mógł się podobać, kiedy to młody Rosjanin, po kapitalnej walce na ostatnich metrach minął Tomasza Gapińskiego. Druga seria to szybka odpowiedź gospodarzy. Dwa podwójne zwycięstwa pozwoliły na odrobienie strat i wyjście na dwu punktowe prowadzenie.

W wyścigu ósmym przebudził się Troy Batchelor, który wraz z Danielem Bewleyem zostawili za swoimi plecami parę ostrowian. Australijczyk do końca zawodów, był już nieuchwytny dla gospodarzy, dokładając jeszcze dwie trójki w kolejnych biegach. W kolejnym wyścigu kibice byli świadkami przerażająco wyglądającej kraksy z udziałem dwóch zawodników rybnickiej drużyny. Na pierwszym łuku upadł Mateusz Szczepaniak, a jadący za nim Siergiej Łogaczow uderzył z impetem w jego plecy. Całe szczęście obaj zawodnicy wstali o własnych siłach i byli zdolni do dalszej jazdy.

Przed biegami nominowanymi na tablicy widniał wynik 40:38 i wszystko było jeszcze możliwe. Oba wyścigi zakończyły się remisami i ostatecznie to ostrowianie cieszyli się z minimalnej wygranej w pierwszej odsłonie finału. Mecz rewanżowy odbędzie się w niedzielę (15 września) w Rybniku.

Arged Malesa TŻ Ostrovia - PGG ROW Rybnik 46:44
Ostrovia: Nicolai Klindt - 11+1 (3,3,3,1*,1), Aleksandr Łoktajew - 3+1 (0,2*,1,0), Tomasz Gapiński - 11 (1,3,3,2,2), Sam Masters - 6+2 (0,2*,1,2,1*), Grzegorz Walasek - 11 (3,2,1,3,2), Kamil Nowacki - 3+1 (2,1*,0), Marcin Kościelski - 1 (d,1,0).
ROW: Troy Batchelor - 11+1 (1*,1,3,3,3), Daniel Bewley - 5+2 (2,0,2*,1*,0), Siergiej Łogaczow - 9+1 (2*,3,2,2,d), Mateusz Szczepaniak - 3 (3,0,w,0), Kacper Woryna - 11 (2,1,2,3,3), Robert Chmiel - 4 (3,0,1), Mateusz Tudzież - 1 (1,u,0).

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami