Piotr Świderski nowym trenerem żużlowców PGG ROW Rybnik

Piotr Świderski nowym trenerem żużlowców PGG ROW Rybnik

Trenerem żużlowców PGG ROW Rybnik w sezonie 2020 będzie Piotr Świderski. Zastąpi on na tym stanowisku Piotra Żyto, który przeniósł się do klubu z Zielonej Góry.

- Piotr ujął nas swoim profesjonalnym podejściem do sportu, a także sumiennością i pracowitością. To wciąż młody szkoleniowiec, który powinien wnieść dużo jakości i świeżości do naszej drużyny - wyjaśnia Krzysztof Mrozek, prezes PGG ROW Rybnik.

Świderski będzie w Rybniku odpowiedzialny zarówno za prowadzenie pierwszej drużyny w rozgrywkach PGE Ekstraligi jak i za szkolenie najmłodszych adeptów sportu żużlowego. Czeka go więc przeprowadzka do Rybnika, w którym jest dosyć dobrze znany, bo w 2008 roku reprezentował barwy RKM-u Rybnik. Był to dla niego doskonały sezon pod względem sportowym, ale na pewno nie będzie go miło wspominał ze względu na brak wypłacalności rybnickiego klubu w tym czasie.

- To był inny klub i rządzili nim inni ludzie. Poza tym to było tak dawno, że dziś pamiętam już tylko dobre momenty z moich startów w Rybniku - śmieje się Świderski.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami