Skandal przed Jastorem: hokeista pobity w trakcie rozgrzewki. Mecz nie doszedł do skutku (aktualizacja)

Skandal przed Jastorem: hokeista pobity w trakcie rozgrzewki. Mecz nie doszedł do skutku (aktualizacja)

Szlagierowo zapowiadający się mecz Polskiej Hokej Ligi pomiędzy JKH GKS Jastrzębie a GKS Katowice nie odbył się. W trakcie rozgrzewki przed lodowiskiem Jastor został pobity jeden z zawodników gości. W efekcie ekipa z Katowic odmówiła gry.

Na dwie godziny przed planowanym rozpoczęciem spotkania zawodnicy GKS-u Katowice rozpoczęli rozgrzewkę w rejonie lodowiska Jastor. W pewnym momencie z przejeżdżającego obok samochodu wyskoczyło kilku agresorów, którzy zaatakowali Jaakko Turtianena. Hokeista katowickiego klubu został pobity. Sprawcy uciekli. Ekipa z Katowic wezwała policję. Fin odwieziony został do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2. Sztab trenerski GKS-u Katowice, po konsultacji z zarządem klubu, podjął w tej sytuacji decyzję o nieprzystępowaniu do meczu. 

Zarząd JKH GKS Jastrzębie wydał oświadczenie, w którym "wyraża stanowczy sprzeciw wobec tego typu zachowań, które nie mają nic wspólnego ani z hokejem, ani z kibicowaniem, ani z godnością człowieka jako taką". Czytamy w nim m. in. "Stanowczo potępiamy troglodytów, którzy zaatakowali zawodnika GKS Katowice Jaakko Turtiainena. Napaść na sportowca, który przygotowuje się do meczu, jest niedopuszczalna. Nawet jeśli zawodnik rozgrzewa się w miejscu do tego nieprzeznaczonym (czyli poza obiektem, na którym rozgrywany jest mecz), nie może to stać się zachętą dla "nieznanych sprawców" do pożałowania godnych występków, które nie mogą mieć miejsca wśród cywilizowanych ludzi".

W poszukiwania napastników, oprócz mundurowych z Jastrzębia-Zdroju, włączyli się kryminalni zwalczający przestępczość pseudokibiców z katowickiej komendy wojewódzkiej. W wyniku wspólnych działań, jeszcze tego samego dnia w ręce stróżów prawa wpadł 15-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju. Policjanci znają też tożsamość drugiego z mężczyzn. Jego zatrzymanie jest kwestią czasu. Za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia. Jak się okazuje drugim poszukiwanym jest Paweł Duszyński, wiceprezes GKS 1962 Jastrzębie S. A. Prokuratura wyraziła zgodę na podanie nazwiska oraz opublikowanie jego wizerunku.

- Wszyscy, którzy znają aktualne miejsce pobytu Pawła Duszyńskiego, proszone są o kontakt z jastrzębskimi policjantami pod nr tel. 32 47 87 200 lub najbliższą jednostką Policji - numer 112. Można też informować za pośrednictwem e-mail: dyżurny@jastrzębie.ka.policja.gov.pl. Gwarantujemy anonimowość każdemu, kto przekaże jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu poszukiwanego - mówi asp. Halina Semik.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami