Na zakończenie II rundy PHL hitowe starcie na Jastorze, a w niedzielę powtórka w Satelicie - zestaw par 18. i 19. kolejki Polskiej Hokej Ligi

FOTO: Magda Kowolik FOTO: Magda Kowolik

Na zakończenie II rundy PHL, hitowe starcie na Jastorze, gdzie wicelider JKH GKS Jastrzębie podejmie 3. w tabeli KH Energę Toruń. W piątek ciekawie powinno być także w Satelicie, gdzie GKS Katowice zmierzy się z będącą ostatnio na fali Comarch Cracovią. W niedzielę rozpocznie się już III runda Polskiej Hokej Ligi i tym razem toruńskie Pierniki przeegzaminuje w Satelicie katowicka GieKSa!

JKH GKS Jastrzębie ma świetną serię, sześciu kolejnych zwycięstw. Blisko miesiąc temu, 23 października drużyna Roberta Kalabera przegrała mecz, o którym przez lata jeszcze będzie się wspominać. Jastrzębianie polegli u siebie w konfrontacji z Unią 8:10. Zawodnicy obu drużyn zaprezentowali radosny hokej, a przegrani po spotkaniu mówili o wyciąganiu wniosków i nie były to tylko słowa.

W sześciu kolejnych spotkaniach drużyna schodziła z tafli z tarczą, strzelając aż 33 bramki. Ta seria sprawiła, że JKH GKS awansował do półfinałów Pucharu Polski, gdzie zakwalifikują się cztery najlepsze drużyny po zakończeniu drugiej serii fazy zasadniczej. W PP zagra też piątkowy rywal jastrzębian, KH Energa Toruń. Ekipa Jurija Czucha w niedzielę wygrała pewnie z Unią 4:0, a w środę, w zaległym meczu 10. kolejki, pokonała na wyjeździe GieKSę 1:0 i awansowała na 3. miejsce w tabeli. 

Zestaw par 18. kolejki PHL:
20 listopada (piątek):
Tauron KH Podhale NT - Ciarko STS Sanok, godz. 18:00
JKH GKS Jastrzębie - KH Energa Toruń, godz. 18:00
Re-Plast Unia Oświęcim - Zagłębie Sosnowiec, godz. 18:00
GKS Tychy - GKH Stoczniowiec Gdańsk, godz. 18:00
GKS Katowice - Comarch Cracovia, godz. 18:30

Zestaw par 19. kolejki PHL:
22 listopada (niedziela):
GKH Stoczniowiec Gdańsk - Re-Plast Unia Oświęcim, godz. 17:00
JKH GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec, godz. 17:00
GKS Katowice - KH Energa Toruń, godz. 17:00
Ciarko STS Sanok - GKS Tychy, godz. 18:00
Tauron KH Podhale NT - Comarch Cracovia, godz. 18:00

źródło: inf. własna / PHL

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami