Hokeiści GKS-u Tychy w finale Pucharu Polski

W pierwszym meczu półfinałowym turnieju Pucharu Polski GKS Tychy po bardzo wyrównanym spotkaniu pokonał GKS Katowice 2:0. Tyszanie w finale spotkają się ze z Tauron Re-Plast Unia Oświęcim, która pokonała 4:1 Comarch Cracovię.

Spotkanie stało na dobrym poziomie i było bardzo zacięte. W pierwszej tercji tyszanie udokumentowali swoją przewagę, strzelając gola w szóstej minucie. Hokeiści wygrali bulik a Ondrej Sedivy szybkim uderzeniem zaskoczył dobrze spisującego się w tym starciu reprezentacyjnego bramkarza GieKSy Johna Murray'a. W drugiej i trzeciej tercji kibice oglądali sporo akcji. Na bramkę tyszan strzelali m.in. Grzegorz Pasiut, Brandon Magee czy Christian Blomqvist, ale Tomas Fucik, bramkarz GKS Tychy, bronił jak natchniony. Druga bramka padła w ostatniej sekundzie, kiedy Alexandre Boivin wpakował krążek do pustej bramki.

W drugim meczu półfinałowym Tauron Re-Plast Unia Oświęcim wygrała z Comarch Cracovią. Finał zaplanowany jest na piątek (30 grudnia).

GKS Katowice - GKS Tychy 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
0:1 - Sevidy (5.05), 0:2 - Boivin (59.59)
GKS Katowice: Murray - Kolusz, Rompkowski, Wanacki, Mikkola, Kruczek, Wajda, Maciaś, Magee, Pasiut, Fraszko, Krężołek, Lehtonen, Szimek, Hitosato, Pulkkinen, Olsson, Blomqvist, Smal, Bepierszcz.
GKS Tychy: Fuczik - Kaskinen, Younan, Pociecha, Bizacki, Nilsson, Bagin, Jaśkiewicz, Ciura, Jeziorski, Komorski, Sedivy, Dupuy, Boivin, Mroczkowski, Marzec, Ubowski, Szturc, Bukowski, Starzyński, Gościński.

Tauron Re-Plast Unia Oświęcim - Comarch Cracovia 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
1:0 - Padakin (7.07), 2:0 - Denyskin (18.00), 3:0 - Pangiełow (23.22). 3:1 - Husak (25.04), 3:1 - Padakin (39.00)