Hokeiści GKS-u Tychy zdobyli Puchar Polski!

Hokeiści GKS-u Tychy po raz dziesiąty w historii zdobyli Puchar Polski. W meczu finałowym tyszanie po dogrywce pokonali JKH GKS Jastrzębie. Decydującego o losach trofeum gola strzelił Filip Komorski.

W Hali Lodowej MOSiR w Krynicy-Zdroju komplet widzów obserwował kolejne twarde i bardzo ciekawe spotkanie. Pierwsza tercja zakończyła się bezbramkowo, ale w drugiej po zaledwie 36 sekundach tyszanie cieszyli się z prowadzenia. Fin Olli Kaskinen uderzył na bramkę. Maciej Miarka nie widział krążka, bo zasłaniał mu Filip Komorski, który miał duży udział przy tym trafieniu. Na 2:0 gola strzelił Bartłomiej Jeziorski. Tyszanie zdobyli bramkę grając w przewadze.

W trzeciej tercji drużyna spod czeskiej granicy błyskawicznie doprowadziła do wyrównania. W ciągu 24 sekund zdobyła dwie bramki! Najpierw kibiców JKH uradował Jakub Arrak, a później reprezentant Polski Dominik Paś. Po 60. minutach było 2:2. W dogrywce w 62. minucie złotego gola strzelił Komorski. Dla tyszan to dziesiąty Puchar Polski w historii. Nikt nie zdobył więcej razy prestiżowego trofeum. Zespół jeszcze nigdy nie przegrał w finale tych rozgrywek.

GKS Tychy – JKH GKS Jastrzębie 3:2 (0:0, 2:0, 0:2, dogrywka 1:0)