Raków ucieka, efektowne Podbeskidzie, tyskie i katowickie GKSy bez przełamania - wyniki 12. kolejki Fortuna 1. ligi

Już sześć punktów przewagi nad drugą drużyną ma Raków Częstochowa. Efektownie przełamało się Podbeskidzie B-B. Trwa niemoc GKS-u Katowice i GKS-u Tychy.  W meczu beniaminków tylko bezbramkowy remis w Jastrzębiu-Zdroju.

W meczu na szczycie tabeli, liderujący Raków bzdyskusyjnie pokonał wicelidera - Bytovię Bytów i umocnił się na prowadzeniu. Było to dziewiąte spotkanie częstochowian bez porażki i ósme zwycięstwo w sezonie. Dzięki wygranej, ekipa Marka Papszuna powiększyła przewagę do siedmiu punktów. - Dedykuję to zwycięstwo zawodnikom, którzy nie mogą grać, czekamy na nich. Zagraliśmy dobre spotkanie, byliśmy lepsi i wygraliśmy zasłużenie - ocenił opiekun gosodarzy. Dla Bytovii była to pierwsza wyjazdowa porażka i pierwsza przegrana od siedmiu spotkań. - Nie możemy spuszczać głów, nie ma się czego wstydzić - powiedział zawodnik "Czarnych Wilków", Filip Burkhardt.

Bramek nie zobaczyli kibice, którzy wybrali się w sobotnie popołudnie na mecz GKS Jastrzębie - Warta Poznań. Dla gospodarzy był to drugi z rzędu remis 0:0 w lidze. Bramkarz GKS-u Grzegorz Drazik zachował czyste konto już przez 258 minut. - Nie zawsze się gra pięknie, zagraliśmy najsłabszy mecz. Nic nam nie wychodziło, było za dużo strat. Przyjmujemy ten punkt i musimy zregenerować się do kolejnego meczu - wyjaśnił Jarosław Skrobacz. Warta kontynuuje serię ośmiu spotkań bez zwycięstwa. - Gra napawa optymizmem przed kolejnymi meczami, udało się nam stworzyć kilka składnych akcji. Wyjeżdżamy jednak z Jastrzębia z niedosytem - ocenił Adam Szała, asystent trenera Zielonych.

Po raz siódmy z rzędu GKS Katowice nie wygrał spotkania w Fortuna 1. lidze. W ostatniej minucie meczu katowiczanie stracili remis w starciu z Bruk-Bet Termalicą. - Prowadzimy grę, mamy sytuacje, a potem popełniamy błąd i tracimy bramkę. Jestem załamany tą porażką - powiedział zawodnik GieKSy Bartłomiej Poczobut. "Słonie" wygrały trzeci mecz w lidze, a drugi w którym strzeliły bramkę w doliczonym czasie gry. - Wierzę w to, że korygując błędy wygrzebiemy się ze strefy spadkowej - przyznał nowy opiekun niecieczan Marcin Kaczmarek

Aż pięć goli wbiło na wyjeździe Podbeskidzie BB ekipie Wigier Suwałki. Tym samym Górale przerwali serię pięciu spotkań bez zwycięstwa w lidze. - Najważniejsze dla nas były dziś pierwsze minuty. Musieliśmy agresywnie ruszyć na rywala, a przy tym wygrywać pojedynki 1 na 1 i mądrze ustawiać się taktycznie na boisku. Fajnie słyszeć, że na meczu był obecny selekcjoner młodzieżówki. Ja starałem się wykonywać to czego oczekuje ode mnie trener, i dawać z siebie jak najwięcej - przyznał strzelec dwóch goli, Przemysław Płacheta. Wigry przegrały po raz pierwszy od sześciu spotkań. - Od początku graliśmy dobrze, ale zostaliśmy bezlitośnie wypunktowani. Przy tak dobrym rywalu, błędy jakie popełniliśmy, zostają wykorzystane - powiedział trener gospodarzy Kamil Socha.

Puszcza Niepołomice pokonała u siebie GKS Tychy i pierwszy raz od ośmiu spotkań zachowała czyste konto. - Trzy punkty wywalczone po walce, dzisiaj cierpieliśmy na boisku. Nie do końca realizowaliśmy to, co założyliśmy sobie w szatni - podsumował Tomasz Tułacz. Tyski GKS nie wygrał w tym sezonie ani razu na boisku przeciwnika. - Nie zasłużyliśmy na porażkę w tym meczu. Graliśmy cały mecz dobrze, ale nie mieliśmy klarownych sytuacji. Powinniśmy wykorzystać jedno z kilkunastu dośrodkowań - ocenił Ryszard Tarasiewicz.