Zimowe ostatki, czyli "GieKSa" na pożegnanie Bukowej - zapowiedź 21. kolejki Fortuna 1. ligi

Zimowe ostatki, czyli "GieKSa" na pożegnanie Bukowej - zapowiedź 21. kolejki Fortuna 1. ligi

W mroźnej, zimowej aurze zakończą tegoroczne granie I-ligowcy. Oprócz GKS-u Katowice, wszystkie nasze drużyny wystąpią na wyjeździe. W arktycznej scenerii, aż na Pomorze - wybrał się beniaminek z Jastrzębia-Zdroju. Częstochowski lider Fortuna 1. ligi wystąpi "po sąsiedzku" w Opolu. Blisko mają także "Górale" z Bielska-Białej - mecz w Krakowie na Wiśle z Garbarnią oraz tyski GKS, który zagra z Termalicą w Niecieczy.

W sobotę, interesujące spotkanie czeka kibiców w Niecieczy. Spotkają się ze sobą sąsiedzi z ligowej tabeli. Zarówno Bruk-Bet Termalica jak i GKS Tychy w ostatnim czasie bardzo mocno poprawiły swoją formę. Tyski GKS wygrał 3 ostatnie mecze, z kolei "Słonie" pozostają niepokonane od 4 spotkań. - Teraz szczęście trochę się do nas uśmiechnęło i będziemy chcieli to podtrzymać w ostatnim meczu. Jedziemy do Niecieczy po trzy punkty - mówi Marcin Biernat, obrońca gości. W pierwszym spotkaniu obu drużyn lepszy okazał się GKS Tychy.

Krakowski beniaminek Fortuna 1 Ligi - Garbarnia, na zakończenie roku zagra z Podbeskidziem B-B. Dla obu drużyn jest to niezwykle ważne spotkanie. Ewentualne zwycięstwo "Garbarzy" pozwoli tej drużynie przybliżyć się do bezpiecznej strefy. Z kolei wygrana "Górali" sprawi, że podopieczni Krzysztofa Brede zimą będą mogli pracować z nadzieją, że uda im się w nowym roku zaatakować miejsce premiowane awansem.

Piłkarska niedziela rozpocznie się starciem w Opolu. Z pewnością Odra nie spodziewała się, że ostatnie 4 spotkania zakończą się ich porażkami. O przełamanie w weekend będzie jednak trudno, ponieważ rozpędzony lider z Częstochowy nie zamierza psuć sobie humorów przed świąteczną przerwą. Co prawda, w ostatniej kolejce w ostatnich minutach Raków miał problemy z Chojniczanką, ale mimo to wyszedł z tego starcia obronną ręką.

W stolicy Górnego Śląska spotkają się ze sobą drużyny, które walczą o zupełnie inne cele. GKS Katowice stara się wydostać ze strefy spadkowej, z kolei Sandecja NS będzie chciała utrzymać się na miejscu premiowanym awansem. GKS w tej końcówce roku może jednak odgrywać bardzo ważną rolę dla... drużyn z czołówki. W środę podopieczni Dariusza Dudka urwali punkty dotychczasowemu wiceliderowi ŁKS-owi. Może i tym razem uda im się zdobyć punkty w starciu z faworyzowanym wiceliderem Fortuna 1 Ligi?

W Chojnicach odbędzie się drugie w tym sezonie starcie ligowych sąsiadów z tabeli. Chojniczanka będzie walczyć o drugie ligowe zwycięstwo z rzędu, z kolei beniaminek GKS Jastrzębie o pierwszą wygraną, po dwóch, z rzędu porażkach. W starciu tych zespołów w Jastrzębiu-Zdroju padł bezbramkowy remis. Co ciekawe, ten kto zwycięży w niedzielę, będzie miał na swoim koncie 31 punktów. Taki dorobek pozwala myśleć o tym, aby na wiosnę włączyć się do walki o awans do Lotto Ekstraklasy!

Zestaw par 21. kolejki Fortuna I ligi:

1 grudnia (sobota):
Warta Poznań - Puszcza Niepołomice, godz. 13:00, sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk).
Chrobry Głogów - Wigry Suwałki, godz. 15:00, sędzia: Sylwester Rasmus (Toruń).
Garbarnia Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała, godz. 16:00, sędzia: Jacek Małyszek (Lublin).
Stomil Olsztyn - ŁKS Łódź, godz. 16:00, sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).
Bruk-Bet Termalica Nieciecza - GKS Tychy, godz. 16:00, sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).

2 grudnia (niedziela):
Odra Opole - Raków Częstochowa, godz. 12:45, sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec).
Stal Mielec - Bytovia Bytów, godz. 16:00, sędzia: Paweł Pskit (Łódź).
GKS Katowice - Sandecja Nowy Sącz, godz. 16:00, sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin).
Chojniczanka Chojnice - GKS 1962 Jastrzębie, godz. 16:00, sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn).

źródło: inf. własna / 1liga.org / PZPN

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami