Cud w Tychach, Jastrzębie nie wykorzystało przewagi - wyniki 11. kolejki Fortuna I ligi

Wiele działo się w jedenastej serii spotkań Fortuna I ligi z udziałem śląskich drużyn. GKS Tychy do 87. minuty prowadził z Olimpią Grudziądz 2:0 i zszedł z boiska pokonany. GKS 1962 Jastrzębie grając 50 minut z przewagą jednego zawodnika stracił dwa gole w Chojnicach.

Ogromne emocje w Tychach. Gospodarze prowadzili już 2:0, ale sprawy w swoje ręce wziął Omran Haydary, który najpierw zdobył gola kontaktowego, a później wyrównał stan meczu. To jednak Olimpii nie wystarczyło i w ostatnich sekundach Joao Criciuma strzelił bramkę na wagę trzech punktów.

GKS Tychy - Olimpia Grudziądz 2:3 (1:0)
1:0 - Biernat, 10 min.
2:0 - Grzeszczyk, 50 min.
2:1 - Haydary, 87 min.
2:2 - Haydary, 90 min. (karny)
2:3 - Criciuma, 90 min.
GKS: Jałocha - Mańka, Biernat, Kowalczyk, Szeliga - Biegański, Krišto, Daniel (13. Moneta), Grzeszczyk, Steblecki (90. Szumilas) - Piątkowski (62. Lewicki).

Mecz w Chojnicach nie rozpoczął się dobrze dla gospodarzy, którzy od drugiej minuty przegrywali, kiedy to rzut karny na gola zamieniał Damian Tront. "Chojna" jednak do wyrównania doprowadziła dość szybko, bo już w 15. minucie. Sporo emocji było chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy. Najpierw czerwoną kartkę otrzymał Jacek Podgórski, ale mimo to Chojniczanka potrafiła wyjść na prowadzenie. Indywidualną akcją popisał się Aghwan Papikian i gospodarze mieli powody do zadowolenia. Wynik meczu w końcówce ustalił Emil Drozdowicz.

Chojniczanka - GKS 1962 Jastrzębie 3:1 (1:1)
0:1 - Tront, 3 min. (karny)
1:1 - Mikołajczak, 15 min.
2:1 - Papikjan, 52 min.
3:1 - Drozdowicz, 87 min.
GKS: Drazik - Kulawiak (35. Mazurkiewicz), Jaroszek, Bojdys, Liszka - Ali, Tront, Norkowski (74. R. Adamek), Jadach - Wróbel (59. Żak), K. Adamek.

Po wyeliminowaniu Arki Gdynia z Pucharu Polski, piłkarze Odry Opole liczyli także na pierwszą wygraną w lidze. Po pierwszej części gry więcej powodów do zadowolenia mieli zawodnicy Zagłębia Sosnowiec, którzy prowadzili po trafieniu Fabiana Piaseckiego. Po przerwie jednak Odra doprowadziła do remisu, kiedy Martin Adamec z rzutu wolnego trafił w słupek, a Dawid Błanik wpakował futbolówkę do pustej bramki. Odra mogła prowadzić, ale Szymon Skrzypczak, który wykonywał rzut karny uderzył podcinką i pewnie złapał futbolówkę Matko Perdijić. Ostatecznie wynik jednak się nie zmienił.

Odra Opole - Zagłębie Sosnowiec 1:1 (0:1)
0:1 - Piasecki, 32 min.
1:1 - Błąnik 52 min.
Zagłębie: Perdijić - Ryndak, Polczak, Grzelak, Słomka - Szwed (90+3 Sinior), Hołota, Mularczyk (90+1 Nawotka), Bilenkyi - Pawłowski - Piasecki (67. Radwanek).

Stomil Olsztyn wciąż zaskakuje. Tym razem podopieczni trenera Piotra Zajączkowskiego na własnym stadionie pokonali Podbeskidzie Bielsko-Biała. Gola dającego trzy punkty zdobył Rafał Remisz. Dla Stomilu to już czwarta wygrana na swoim stadionie, a "Górale" wciąż mają problemy z regularnym punktowaniem na wyjeździe.

Stomil Olsztyn - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (0:0)
1:0 - Remisz, 83 min.
Podbeskidzie: Leszczyński – Jaroch, Bashlai, Osyra, Modelski – Danielak, Sieracki (88. Sopoćko), Figiel, Rakowski, Sierpina (88. Laskowski) – Roginić (90. Martin).