"Górale" patrzą z góry. 4 gole i polubownie w śląskich derbach - wyniki 19. kolejki Fortuna I ligi

Podbeskidzie B-B pokonało u siebie Chojniczankę i wspólnie z Wartą spogląda na resztę stawki z góry. W śląskich derbach w Tychach polubowny i sprawiedliwy remis. Już po raz 5. na tarczy z wyjazdu wraca Zagłębie.

"Górale" u siebie pod Klimczokiem zgodnie z planem pokonali Chojniczankę Chojnice, ale wygrana przyszła im z trudem. Do przerwy goście, którzy pod wodzą nowego trenera przegrali już dwa mecze, zdołali jeszcze odpierać ataki gospodarzy. Podbeskidzie załatwiło sprawę po godzinie gry, w zaledwie 12 minut. Swojego pierwszego gola w karierze dla Górali strzelił Filip Modelski. Ambitni goście z Grodu Tura zdołali tylko z karnego skorygować wynik.

W emocjonujących, śląskich derbach dwóch GKS-ów rozegranych przy Edukacji w Tychach padł rezultat nierozstrzygnięty. Gospodarze wychodzili dwukrotnie na prowadzenie zarówno w I, jak i II połowie, ale goście z Jastrzębia-Zdroju za sprawą błyskotliwego Ukraińca Farida Aliego doprowadzali do remisu. Dla GKS 1962 to trzeci z rzędu remis w stosunku 2:2. Oba zespoły znajdują się w ścisłej czołówce tabeli z dorobkiem 29 punktów, ale jastrzebianie mają w zapasie jeszcze zaległe spotkanie z Wigrami.

Już 5. mecz w tym sezonie na wyjeździe przegrało Zagłębie Sosnowiec. Podopieczni Dariusza Dudka przeważali w I części spotkania w Grudziądzu przeciwko Olimpii, ale nie potrafili zmusić do kapitulacji golkipera gospodarzy. Udało im się wyjść na prowadzenie 10 minut po przerwie, za sprawą najskuteczniejszego w ich szeregach Fabiana Piaseckiego. Niestety dwa fatalne błędy w obronie, w odstępie zaledwie 180. sekund, w ostatnich 10. minutach gry - pozbawiły sosnowiczan jakichkolwiek punktów.

Wyniki 19. kolejki Fortuna I ligi:

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Chojniczanka Chojnice 2:1 (0:0)
1:0 - Filip Modelski 57'
2:0 - Karol Danielak 69'
2:1 - Mateusz Kuzimski 82' (k)
Podbeskidzie: Polaček - Jaroch, Osyra, Bashlai, Modelski - Danielak, Sieracki (56’ Sopoćko), Figiel, Rakowski (86’ Ubbink, 90’ Hilbrycht), Sierpina - Roginić.
Żółte kartki: Jaroch, Bashlai  oraz Bartosiak, Mudra

GKS Tychy - GKS Jastrzębie 2:2 (1:1)
1:0 - Mateusz Piątkowski 11’
1:1 - Farid Ali 43’
2:1 - Łukasz Grzeszczyk 55’
2:2 - Farid Ali 60’
GKS Tychy: Jałocha - Sołowiej, Biernat, Kowalczyk, J. Piątek -  Grzeszczyk, Kristo, Steblecki, Kallaste - Piątkowski (87. Kasprzyk), Piątek (90. Moneta).
GKS 1962: Pawełek - Kulawiak, Bojdys, Szymura, Gojny - Ali, Norkowski (88. K. Adamek), Mróz (76.  Jaroszek), Jadach (64. Liszka), Tront - Wróbel.
Żółte kartki: Kristo, Kallaste, Kasprzyk oraz Kulawiak, Jaroszek. Widzów: 4413.

Olimpia Grudziądz - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (0:0)
0:1 - Fabian Piasecki 55'
1:1 - Omran Haydary 82'
2:1 - Lukas Ďuriska 85'
Zagłębie: Stępniowski - Nawotka, Radkowski, Kraczunow, Grzelak - Małecki, Hołota, Babiarz, Pawłowski Mularczyk (67. Słomka) - Piasecki (76. Bilenkyi).

Puszcza Niepołomice - Odra Opole 1:2 (1:1)
1:0 - Jose Embalo 25'
1:1 - Krzysztof Janus 27'
1:2 - Sebastian Bonecki 60'

Miedź Legnica - Sandecja Nowy Sącz 1:3 (0:0)

1:2 - Łukasz Spławski 89'

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Chrobry Głogów 4:0 (1:0)
1:0 - Roman Gergel 45'
1:0 - Roman Gergel 68'
3:0 - Vladislavs Gutkovskis 76'
4:0 - Vladislavs Gutkovskis 79'

24 listopada (niedziela):
Stomil Olsztyn - Radomiak Radom, godz. 12:40, sędzia: Artur Aluszyk (Szczecin).

Czołówka klasyfikacji snajperów:
12 goli - Omran Haydary (Olimpia Grudziądz),

11 goli - Mateusz Marzec (GKS Bełchatów),
10 goli - Karol Danielak (Podbeskidzie Bielsko-Biała),
9 goli - Fabian Piasecki (Zagłębie Sosnowiec),
8 goli - Vladislavs Gutkovskis (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Mateusz Kuzimski (Chojniczanka Chojnice), Bartosz Nowak (Stal Mielec), Marko Roginić (Podbeskidzie Bielsko-Biała),
7 goli - Farid Ali (GKS 1962 Jastrzębie, Mateusz Kupczak (Warta Poznań), Patryk Mikita (Radomiak Radom), Jakub Wróbel (GKS 1962 Jastrzębie),
6 goli - Łukasz Grzeszczyk (GKS Tychy), Gracjan Jaroch (Warta Poznań).

1.  Warta Poznań 19 37 11 4 4 30-18
2.  Podbeskidzie Bielsko-B. 19 37 11 4 4 35-19
3.  Stal Mielec 19 35 11 2 6 28-17
4.  Radomiak Radom 18 32 9 5 4 28-23
5.  GKS 1962 Jastrzębie  18 29 7 8 3 28-22
6.  GKS Tychy 19 29 8 5 6 40-29
7.  Miedź Legnica 18 28 8 4 6 27-23
8.  Olimpia Grudziądz 18 27 8 3 7 29-27