Marek Koniarek zasiądzie na ławce trenerskiej ROW-u

Marek Koniarek zasiądzie na ławce trenerskiej ROW-u

Od stycznia 2018 roku w rundzie wiosennej zespół ROW-u 1964 Rybnik poprowadzi duet trenerski – Marek Koniarek i Roland Buchała. Rybniczanie musieli znaleźć szkoleniowca, który ma uprawnienia do prowadzenia zespołu na drugoligowym poziomie.

Kontrakt z trenerem Koniarkiem został podpisany do końca czerwca 2018 roku z możliwością przedłużenia o kolejny sezon. 55-letni szkoleniowiec, niegdyś król strzelców Ekstraklasy w sezonie 1995/1996 ma za sobą bogatą karierę piłkarską, a w ostatnich latach związany był z Rozwojem Katowice, w którym to pełnił funkcje dyrektora sportowego jak i trenera. Posiada on licencję UEFA A, która pozwalała mu warunkowo prowadzić rybnicką drużynę w ostatnich meczach rundy jesiennej. Koniarek legitymuje się niezbędną na poziomie II ligi licencją UEFA PRO. Nie posiada jej jeszcze Buchała, który warunkowo mógł prowadzić zespół ROW-u w roli szkoleniowca do końca ubiegłego roku.

Dodatkowo sztab szkoleniowy powiększy się o trenera analityka, którym został Michał Jagiełka. Będzie on odpowiedzialny za analizę gry rybnickiego zespołu i przeciwnika.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami