Kolejny blamaż Niebieskich - wyniki 4. kolejki II ligi

W 4. kolejce obejrzeliśmy kolejny pogrom Ruchu i Skry. Wypuszczone z rąk zwycięstwo Rozwoju oraz pierwszą wygraną i pierwsze punkty ROW-u 1964.

Wydawało się, że spadek do II ligi to już przysłowiowe dno, od którego odbije się 14-krotny Mistrz Polski. Tymczasem Ruch Chorzów doznał kolejnego upokorzenia i zainkasował 5 bramek w Łęcznej od miejscowego Górnika. Po godzinie gry z kawałkiem, na świetlnej tablicy był wynik 1:1. Egzekucja podopiecznych Dariusza Fornalaka rozpoczęła się w ostatnich 20. minutach gry.

Nie wiedzie się nadal beniaminkowi z Częstochowy. Skra doznałą kolejnej wysokiej porażki i w dalszym ciągu pozostaje czerwoną latarnią II ligi bez zdobyczy punktowej na koncie i z fatalnym bilansem bramkowym 1:10. Tym razem litości dla Skrzaków  nie mieli piłkarze GKS-u Bełchatów, którzy zaaplikowali gościom trzy gole.

Wygraną i trzy punkty wypuścili z rąk piłakrze Rozwoju Katowice. Na początku drugiej połowy, po bramce nowego napastnika Damiana Niedojada wygrywali z Pogonią Siedlce już 2:0, ale nie dowieżli zwycięstwa do końcowego gwizdka arbitra.

Honor naszych drużyn w tej serii gier uratował ROW 1964 Rybnik. Piłkarze z Gliwickiej dopiero za czwartym podejściem zgarneli pełną pulę. Bohaterem spotkania w Rybniku został Kamil Spratek, który dwukrotnie pokonał bramkarza Resovii Rzeszów.

Wyniki 4. kolejki II ligi:od 72. minuty

Górnik Łęczna - Ruch Chorzów 5:1 (1:0)
1:0 - Patryk Szysz (k.) 43'
1:1 - Wojciech Kędziora 65'
2:1 - Jakub Chrzanowski 72'
3:1 - Tomasz Tymosiak 74'
4:1 - Kamil Bętkowski 85'
5:1 - Patryk Szysz 89'

Rozwój Katowice - Pogoń Siedlce 2:2 (1:0)