Wpadka ROW-u

ROW 1964 niespodziewanie przegrał w Rybniku z Błękitnymi Stargard Szczeciński. Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Bartosz Ślisz.

Po ubiegłotygodniowej wygranej w derbach z Rozwojem Katowice, kibice przy Gliwickiej spodziewali się raczej kolejnego kompletu punktów. Tymczasem w piątkowy wieczór spotkało ich srogie rozczarowanie. W całym spotkaniu lepsi byli goście z Pomorza Zachodniego.

Już w pierwszych fragmentach meczu Błękitni mogli zapewnić sobie prowadzenie, lecz Bartosz Flis dwukrotnie zmarnował dobre pozycje. Jednakże w 14. minucie Przemysław Brzeziański strzałem z pola karnego zdołał już pokonać Daniela Kajzera. W I połowie napastnik gości jeszcze dwa razy znalazł się w dogodnych sytuacjach, lecz tym razem zawiodła go skuteczność.

Po zmianie stron goście nie spuścili z tonu i w dalszym ciągu byli zespołem groźniejszym. W 48. minucie Wojciech Fadecki przegrał pojedynek sam na sam z Kajzerem. To samo golkiper zielono-czarnych powtórzył kilka minut później, tylko tym razem wygrał próbę z Brzeziańskim.

Trochę niespodziewanie w 64. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania, gdy Bartosz Ślisz przelobował Przemysława Wróbla po dośrodkowaniu z narożnika boiska. Grający lepszy futbol goście zostali nagrodzeni na kwadrans przed końcem, gdy ni to strzał, ni to dośrodkowanie Rafała Gutkowskiego zaskoczyło rybnickiego golkipera.

Podopieczni Dietmara Brehmera próbowali jeszcze ambitnie wyrównać, ale w 84. minucie skrzydła podciął im Jan Janik, który za faul otrzymał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji musiał opuścić plac gry. Tym samym pierwsza, domowa porażka ROW-u, stała się faktem. Dodajmy, że w czerwcu br, Błękitni pokonali przy Gliwickiej rybniczan aż 4:0.

ROW 1964 Rybnik - Błękitni Stargard 1:2 (0:1)

0:1 - Przemysław Brzeziański 14’

1:1 - Bartosz Ślisz 64’

1:2 - Rafał Gutowski 71’

ROW Rybnik: Kajzer - Janik, Cichy, Jary, Balul, Gojny - Tkocz (61’ Polak), Nowak (72’ Gładkowski), Slisz, Koch (61’ Dzierbicki) - Muszalik.

Błękitni Stargard: Wróbel - Szymusik,  Pustelnik,  Baranowski (87' Baszak), Gutowski - Więcek, Lisowski, Karmański (72' Czapłygin), Flis (79' Kazimierowicz), Fadecki (81' Liśkiewicz) - Brzeziański.

źółte kartki: Tomasz Balul, Bartosz Slisz, Jan Janik, Dawid Gojny (ROW) - Filip Karmański (Błękitni).

czerwona kartka: Jan Janik /84 min. za drugą żółtą/