Z Garbarnią bez publiczności - zapowiedź 27. kolejki II ligi

FOTO: Dariusz Grabiński FOTO: Dariusz Grabiński

Mecz 27. kolejki rozgrywek piłkarskiej II ligi pomiędzy GKS Katowice a Garbarnią Kraków, odbędzie się bez udziału publiczności. Jest to spowodowane decyzją Urzędu Miasta Chorzów, negatywną opinią Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego, a także rezygnacją klubu z organizacji imprezy niemasowej.

Zgodnie z nowymi możliwościami udostępniania stadionów piłkarskich dla publiczności w specjalnym reżimie sanitarnym katowicki klub podjął intensywne starania, by zorganizować mecz z udziałem publiczności. Departament Organizacji Imprez, Bezpieczeństwa i Infrastruktury Polskiego Związku Piłki Nożnej wydał stosowną zgodę dla GKS-u zgodnie z przesłanymi planami i założeniami, czyli ograniczeniem widowni do 25 procent pojemności stadionu. Jednocześnie GKS wystąpił o zgodę na organizację imprezy masowej. Jednak Urząd Miasta Chorzów wydał decyzję negatywną w tym zakresie. Ponadto Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Chorzowie zaopiniował negatywnie przeprowadzenie z udziałem publiczności imprez masowych przy Bukowej.

Wobec powyższego klub podjął starania o organizację przy okazji niedzielnego meczu imprezy niemasowej. Zgodnie z opinią Komendy Miejskiej Policji w Katowicach oznaczałoby to - w świetle obowiązujących przepisów - otwarcie obiektu zaledwie dla 250 osób. 

"GKS Katowice podjął wszelkie możliwie działania, by skutecznie doprowadzić do bezpiecznego powrotu kibiców na Bukową już przy okazji niedzielnego meczu. Zainteresowanie spotkaniem, wynikające choćby z liczby sprzedanych karnetów, znacznie przewyższa drastycznie ograniczoną liczbę miejsc na stadionie dostępnych bezpośrednio dla fanów. Po rozmowach ze środowiskiem kibiców wiemy, że nie ma w tej sytuacji mowy o sprawiedliwiej dystrybucji niewielkiej liczby wejściówek. Z racji tego mecz GKS - Garbarnia odbędzie się bez udziału kibiców" - czytamy na oficjalnej stronie internetowej klubu.

Zestaw par 27. kolejki:

20 czerwca (sobota)
godz. 17.00: Stal Stalowa Wola - Legionovia Legionowo, sędzia: Mateusz Bielawski (Katowice)

21 czerwca (niedziela)
godz. 12.00: Znicz Pruszków - Skra Częstochowa, sędzia: Paweł Kukla (Kraków).
godz. 13.05: Resovia - Stal Rzeszów, sędzia: Marcin Kochanek (Opole)
godz. 15.00: Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna, sędzia: Ewa Augustyn (Gdańsk)
godz. 16.00: Błękitni Stargard - Pogoń Siedlce, sędzia: Paweł Horożaniecki (Żary)
godz. 17.00: GKS Katowice - Garbarnia Kraków, sędzia: Dawid Bukowczan (Żywiec)
godz. 17.00: Elana Toruń - Górnik Polkowice, sędzia: Rafał Rokosz (Katowice)
godz. 18.00: Bytovia Bytów - Olimpia Elbląg, sędzia: Konrad Aluszyk (Toruń)
godz. 19.10: Widzew Łódź - Lech II Poznań, sędzia: Sebastian Tarnowski (Wrocław)

Źródło: gkskatowice.eu

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami