GKS 1962 Jastrzębie tylko bezbramkowo remisuje, ale powiększa przewagę, coraz wyżej i bliżej lidera BKS Stal B-B - wyniki 26. kolejki III ligi

W 26. kolejce większość spotkań z udziałem naszych drużyn zakończyło się remisowo. Coraz bliżej lidera z Jastrzębia znajduje się BKS Stal. W śląskich derbach lepszy Pniówek.

Piłkarze lidera - GKS-u 1962 Jastrzębie drugi, kolejny mecz zremisowali bezbramkowo i nie wygrali po raz trzeci z rzędu, ale dzięki porażce "Zdzichów" w Polkowicach powiększyli swoją przewagę do pięciu "oczek". Podopieczni Jarosława Skrobacza kończyli mecz w "10", po akcji ratunkowej Piotra Pacholskiego, a w dodatku po brzydkich faulach piłkarzy Górnika Wałbrzych musieli dokonać aż trzech, wymuszonych zmian kontuzjowanych graczy.

Po wymuszonej zmianie trenera, coraz lepiej radzi sobie BKS Stal Bielsko-Biała. Zespół Dariusza Okonia po przerwie zaaplikował rywalom z Dzierżoniowa "trójpak" i po tej kolejce plasuje się już na trzecim stopniu podium, a jego strata do lidera z Jastrzębia -Zdroju zmalała z 14. do 7. punktów, na 8 kolejek przed końcem rozgrywek. To już trzecie, kolejne zwycięstwo bielszczan, przy bilansie bramkowym 11:0!

W tej serii spotkań doszło do jednego starcia derbowego. W Zabrzu rezerwy Górnika, po pół godzinie gry objęły prowadzenie, po golu Dominika Lasika, ale podopieczni Jana Wosia odpowiedzieli po zaledwie 5. minutach bramką powracającego Adama Żaka. Na początku drugiej połowy, dwa szybkie trafienia doświadczonych: Michała Szczyrby i  Arkadiusza Przybyły - ustaliły końcowe zwycięstwo Pniówka Pawłowice.

Pozostali reprezentanci naszego województwa przywieźli po punkcie, dzięki wyjazdowym remisom 1:1. Rekord Bielsko-Biała po golu Dawida Nagiego, szybko wyrównał w Oławie, gdzie tradycyjnie spotkania rozgrywa jedenastka Ślęzy Wrocław. Natomiast cenny punkt w Brzegu, w pojedynku ze Stalą wywalczyła częstochowska Skra, która nawet prowadziła do przerwy po bramce Łukasza Kowalczyka, ale ambitny beniaminek wyrównał 10 minut po wznowieniu gry.