Cenne zwycięstwo beniaminka z Tarnowskich Gór - wyniki 20. kolejki III ligi

W 20. kolejce III ligi wyjazdową wygraną zaliczyli podopieczni Krzysztofa Górecko. U siebie zwyciężył także Rekord Bielsko-Biała. Bez punktu tym razem Pniówek Pawłowice i niespodziewanie częstochowska Skra.

Rewelacyjny beniaminek Gwarek Tarnowskie Góry nie zwalnia tempa i kontynuuje dobrą serię jeszcze z jesieni. Tym razem ekipa trenera Górecko pokonała rewelacyjny na wiosnę Ruch Zdzieszowice i  to na jego boisku. Goście na prowadzenie wyszli już w 12. minucie, po trafieniu Pawła Juraszczyka. Zdzichy doprowadziły do remisu z karnego w 68. minucie, ale decydujące słowo należało 10 minut później do Gwarka -  za sprawą Adama Dzido.

Bez problemu wygrali także Rekordziści w Cygańskim Lesie, ale mieli ułatwione zadanie gdyż ich rywalem był absolutny autsajder III-ligowej tabeli  - Polonia Głubczyce. Bramki dające pewne 3 punkty strzelili w drugiej połowie: Mateusz Gleń oraz Szymon Szymański.

Niestety przykre niespodzianki sprawiły swoim fanom zespoły Pniówka oraz zwłaszcza Skry. Niedawny lider III ligi przegrał po raz drugi na wiosnę i po raz kolejny zainkasował 3 bramki. Po wymuszonej zmianie trenera, na razie  kompletnie nie wiedzie się podopiecznym Pawła Ściebura. Do przerwy w Polkowicach utrzymywał się jeszcze bezbramkowy remis. Po zmianie stron dominacja gospodarzy nie podlegała już dyskusji. Tym samym polkowiczanie wyprzedzili w tabeli popularnych Skrzaków.

Niespodziewanie na własnym boisku poległ także Pniówek. W swoim pierwszym, wiosennym spotkaniu podopieczni Jana Wosia przegrali z rezerwami lubińskiego Zagłębia. Goście wyszli na prowadzenie tuż przed przerwą. Gdy w 56. minucie jeden z piłkarzy Zagłębia otrzymał czerwoną kartkę, wydawało się, że gospodarze odniosą zwycięstwo. Jednakże bramkę na 1:1 zdobyli dopiero pod koniec spotkania za sprawą Jacka Wuwera.  Decydujący gol dla Zagłębia padł już w doliczonym czasie gry!.