Jednostronne derby w III lidze

Po pokonaniu Unii Turza piłkarze GKS-u 1962 Jastrzębie wskoczyli na fotel lidera III ligi. Po godzinie musieli jednak ustąpić miejsca Skrze Częstochowa, która wyprzedza ich lepszym bilansem goli.

Spotkanie jastrzębian z beniaminkiem było jednostronnym widowiskiem. Od początku zarysowała się przewaga gospodarzy, którzy byli bliscy objęcia prowadzenia po uderzeniu z rzutu wolnego Damiana Tronta. To co nie udało się pomocnikowi GKS-u, w pełni powiodło się kilka minut później Kamilowi Szymurze. Po dośrodkowaniu Dawida Weisa pięknym uderzeniem głową pokonał on bramkarza gości.

Niepełna pięć minut później jastrzębianie mogli prowadzić 2:0, ale Daniel Szczepan w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił obok bramki. W drugiej połowie podopieczni trenera Jarosława Skrobacza kontrolowali grę, ale w końcówce dali się zepchnąć do defensywy i omal nie zakończyło się to dla nich utratą gola.

- Jeśli ktoś myślał, że to będzie łatwe spotkanie, to srogo musiał się rozczarować. Wiedzieliśmy, że ten mecz tak może wyglądać. Tradycyjnie już na własnym boisku stwarzamy sobie wiele sytuacji, a nie potrafimy ich wykorzystać. Potrafiliśmy jednak strzelić tego jednego gola i dowieźć zwycięstwo do końca. Za kilka dni nikt nie będzie patrzył na styl. III liga jest w tym sezonie bardzo trudna i wyrównana - powiedział po meczu szkoleniowiec GKS-u.

GKS 1962 Jastrzębie - Unia Turza 1:0 (1:0)

1:0 - Szymura, 30 min.

GKS 1962: Drazik - Mazurkiewicz, Kawula, Szymura, Kulawiak - Zajączkowski (65. Szczęch), Tront, Musioł (90. Pacholski), Weis (67. Kopacz) - Ali (72. Caniboł), Szczepan.

Unia Turza: Musioł - Glenc (80. Radler), Bochenek, Kuczok, Jagła - Pawlusiński (67. Domin), Markiewicz, Sikorski, Gałecki (70. Staniczek) - Hanzel, Kulczyk (46. Sitnik).