Emocje, metamorfoza i przełamanie Cidrów w Orzechu, powrót Gwarka do równowagi i gościnność pozostałych - wyniki 9. kolejki III ligi

Wielkie emocje w Orzechu, gdzie Ruch Radzionków odwrócił losu meczu z Piastem Żmigród. Skromna, ale cenna, wyjazdowa wygrana Gwarka Tarnowskie Góry i powrót na tarczy z Opolszczyzny i Dolnego Śląska zespołów: Pniówka Pawłowice, Rekordu B-B i rezerw Górnika Zabrze.

Do przerwy w Orzechu Cidry remisowały z Piastem, gdyż dały sobie strzelić gola do szatni. W 66. minucie goście ze Żmigrodu wyszli na prowadzenie 2:1, ale wtedy piłkarze Kamila Rakoczego w ciągu trzech minut odwrócili przebieg meczu i wyszli na prowadzenie. Ostateczny rezultat tuz przed końcem ustalił Dawid Krzemień, dla którego było to drugie trafienie w tym spootkaniu. Tym samym radzionkowianie odnieśli perwszą wygraną od 18 sierpnia.

Po golu Patryka Timochiny z 26. minuty gry z cennym zwycięstwem z Legnicy wracają podopieczni Krzysztofa Górecko. Po ubiegłotygodniowej klesce u siebie z rezerwami lubińskiego Zagłębia, tym razem Gwarki okazały się lepsze od rezerwistów Miedzi i  dzięki temu doszlusowały do czołówki tabeli III ligi.

Niestety zawiodły pozostałe nasze drużyny, które w komplecie doznały wysokich porażek w gościach. W dodatku żadna nasza ekipa nie pokusiła się nawet o pokonanie bramkarza przeciwników. Po fantastycznym starcie powoli osuwa się w tabeli Pniówek. Drużyna Grzegorza Łukasika w I połowie w ciągu zaledwie dwóch minut dała sobie wbić dwie bramki przez Ślęzę Wrocław i ostatecznie uległa aż 0:3.

W Zdzieszowicach nie popisali się z kolei Rekordziści. Bielszczanie zostali rozbici przez miejscowy Ruch aż 4:0. Tracąc po dwa gole w każdej połówce meczu. Plamę dali także zabrscy rezerwiści, którzy aż 3:0 przegrali w Namysłowie, gdzie swoje spotkania rozgrywa beniamink Agroplon Głuszyna.