Udana inauguracja w Radzionkowie. Wszyscy z punktami - wyniki 21. kolejki III ligi [aktualizacja]

W 21. serii gier na uwagę zasługuje zwycięska inauguracja na nowym boisku w Radzionkowie. Z trzema punktami z wyjazdów wracają drużyny: Pniówka, Rekordu i rezerw Górnika. Gwarek po "szalonym" meczu i istnej kanonadzie zremisował w Dzierżoniowie.

Rezerwy zabrzan wzmocnione kilkoma posiłkami z Ekstraklasy pokonały wysoko na wyjeździe Stal Brzeg. Dwie bramki były autorstwa Konrada Zaradnego, przedzielone trafieniem Daniela Liszki. Gospodarzom na pocieszenie pozostało honorowe trafienie na 1:3.

Bardzo udanie i radośnie wypadła także inauguracja nowego stadionu przy SMS-ie w Radzionkowie. Po 44. latach "Cidry" wygrały swój pierwszy mecz. Bohaterem Ruchu Radzionków, który zapisał się w kronikach klubowych został Dawid Krzemień - strzelec w drugiej połowie obu bramek dla gospodarzy. Dzięki wygranej radzionkowianie odskoczyli od strefy spadkowej.

Także dwubramkowym zwycięstwem zakończył się mecz Pniówka Pawłowice. Podopieczni Grzegorza Łukasika rozprawili się w Namysłowie z beniaminkiem  - Agroplonem Głuszyna. Do przerwy gola dla gości w sytuacji sam na sam, zdobył Damian Zajączkowski. Chwilę później pełniący obowiązki gospodarzy Agroplon nie wykorzystał rzutu karnego, gdyż skuteczną interwencją popisał się Bartosz Gocyk. Jak strzela się z "wapna" tuż po przerwie zaprezentował doświadczony Krzysztof Bodziony

Najbardziej "szalony" przebieg miało spotkanie w Dzierżoniowie. W naprzemiennej kanonadzie udział po równo wzięli zarówno piłkarze miejscowej Lechii jak i Gwarka Tarnowskie Góry. Do przerwy skuteczniejśi byli goście ze Śląska. Gdy tuż po gwizdku na II połowę Przemysław Oziębała podwyższył rezultat na 3:1, wydawałao się się wygrana na Dolnym Ślasku jest blisko. Jednak chwila dekoncentracji i starta dwóch bramek w dwie minuty zaprzepaściła jednak dotychczasowy wysiłek "Gwarków".