Nieudany debiut Motyki

Od porażki rozpoczął pracę w Concordii Knurów trener Marek Motyka. Jego zespół w sparingowym spotkaniu uległ Gwarkowi Ornontowice 1:2.

Knurowianom nie można odmówić woli walki i zaangażowania w tym spotkaniu, jednak to gospodarze byli zespołem prowadzącym grę i dominującym na boisku. Przez ponad godzinę rywalizacji Concordia nie potrafiła poważnie zagrozić bramce Gwarka. Gra niezbyt się kleiła, składnych akcji było jak na lekarstwo. Wynikało to też z tego, że w premierowej odsłonie w barwach zespołu z Knurowa zagrało aż dziewięciu testowanych zawodników. Drużyna trenera Wojciecha Osyry w pierwszej połowie zdobyła dwa gole. Ich autorami byli Dominik Kabała i Jakub Zdrzałek.

Dopiero w drugiej połowie do głosu doszli goście. Na boisku pojawiła się większa liczba zawodników, którzy walczyli o punkty w poprzednim sezonie. Wtedy to bramkę kontaktową po składnej i szybkiej akcji zdobył Łukasz Czajka. Chwilę później Concordia jeszcze raz umieściła futbolówkę w siatce rywala, jednak sędzia dopatrzył się spalonego i bramki nie uznał.

Gwarek Ornontowice – Concordia Knurów 2:1 (2:0)