Janusz Kluge nowym trenerem Szombierek Bytom

FOTO: szombierkibytom.com FOTO: szombierkibytom.com

Tuż po zakończeniu czwartoligowych rozgrywek sezonu 2018/2019 zarząd Szombierek Bytom ogłosił decyzję o zmianie trenera. Radosława Osadnika zastąpi Janusz Kluge.

Klub postanowił rozstać się z dotychczasowym szkoleniowcem po czterech latach współpracy. Osadnik zaczął prowadzić Szombierki jeszcze na trzecioligowym szczeblu. W ostatnich dwóch sezonach nie udało mu się wywalczyć awansu do spotkań barażowych dających szansę na powrót na ten poziom rozgrywkowy. Kluge to człowiek, który z bytomskim klubem był związany przez znaczną część swojej zawodniczej kariery. Zaczynał grać w juniorach Slavii Ruda Śląska, by przez Gwarek Zabrze i Pogoń Zabrze dotrzeć w 1988 do Szombierek, w których grał aż do 1997 roku. W tym czasie trenował również juniorów bytomskiego klubu (1991-1997).

Jako trener drużyn seniorskich rozpoczynał z Cyklonem Rogoźnik w sezonie 2004/2005, a po okresie trenowania juniorów Slavii Ruda Śląska (2002-2010) zaczął już stałą współpracę z drużynami występującymi na niższych szczeblach, spośród których, największe sukcesy święcił ze Śląskiem Świętochłowice. W ostatnich meczach zakończonego wczoraj sezonu trenował drużynę Slavii Ruda Śląska, którą udało mu się utrzymać w IV lidze.

Źródło: szombierkibytom.com

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami