Zabójczo skuteczni - Decor Bełk gromi Drzewiarza

Gole zdobyte po stałych fragmentach gry zadecydowały o wysokim zwycięstwie zespołu Decora Bełk nad Drzewiarzem Jasienica w najciekawszym pojedynku grupy II śląskiej IV ligi.

Gospodarze bardzo liczyli na wygraną, bowiem wyprzedzili by wówczas Drzewiarza w tabeli i awansowali na drugie miejsce. Mecz rozpoczął się dla nich pechowo. W 20. minucie gry, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Filipa Gajdy, strzałem głową Marcin Studencki pokonał Mateusza Łobaczewskiego i zespół z Jasienicy objął prowadzenie. Jednak jeszcze przed przerwą podopieczni trenera Jarosława Kupisa zdobyli dwa gole.

Do wyrównania doprowadził 12 minut później Kamil Kaczmarczyk, który najlepiej zachował się w polu karnym gości po wrzutce z rzutu rożnego. W niemal identycznych okolicznościach padł drugi gola dla ekipy Decora. Tym razem piłkę w bramce Drzewiarza umieścił Damian Olczak.

Tuż po zmianie stron gospodarze prowadzili już 3:1, po trafieniu Wojciecha Raska. Piłkarze dotychczasowego wicelidera próbowali odrabiać straty, ale w sobotę Decor był skuteczniejszy. Po godzinie gry po raz czwarty piłkę do bramki gości wbił Kaczmarczyk, wykorzystując kolejne precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego. Wynik meczu ustalił na kwadrans przed jego zakończeniem Piotr Bysiec.

- Nie był to dla nas łatwy mecz. Wiem, ze wynik może sugerować coś innego, ale Drzewiarz to poukładany i potrafiący grać w piłkę zespół. Uważam, że zwyciężyliśmy głównie dlatego, że przez 90 minut moi zawodnicy konsekwentnie realizowali założenia taktyczne i wręcz rewelacyjnie wykorzystywali stałe fragmenty gry. Byliśmy też zabójczo skuteczni - mówi Jarosław Kupis, szkoleniowiec Decora Bełk.

Decor Bełk - Drzewiarz Jasienica 5:1 (2:1)
0:1 - Studencki, 20 min.
1:1 - Kaczmarczyk, 32 min.
2:1 - Olczak, 45 min.
3:1 - Rasek, 47 min.
4:1 - Kaczmarczyk, 60 min.
5:1 - Bysiec, 75 min.
Decor: Łobaczewski - Semeniuk (87. Stryczek), Kaczmarczyk, Wybierek, Orzeł - Rasek, Spórna, Pieczka (75. Trzetrzelewski), Paryła (77. Bartosiewicz) - Bysiec (85. Winkler)- Olczak.
Drzewiarz: Szymala - Basiura, Gola, Studencki (27. Stawicki), Kuszmider - Gołuch, Łaciak, Sekuła, Kuder, Gajda - Łoś.