Transferowe ostatki w Piaście Gliwice

Foto: Piast Gliwice Foto: Piast Gliwice

Tuż przed zamknięciem letniego okna transferowego, Piast Gliwice dokonał dwóch roszad w swoim składzie.

27-letni środkowy obrońca Damian Byrtek został nowym piłkarzem Piastunek i podpisał kontrakt do końca grudnia 2022 roku. Byrtek to wychowanek Podbeskidzia Bielsko-Biała. W 2016 dołączył do drużyny Wisły Płock. W barwach "Nafciarzy" wystąpił w 41 spotkaniach i strzelił trzy bramki. Nowy, gliwicki stoper ma na swoim koncie także dwa występy w reprezentacji Polski U-21.

- Czuję się dobrze, zostałem miło przywitany, wszyscy są uśmiechnięci. W klubie widać pełen profesjonalizm, więc jestem szczęśliwy, że do niego dołączam. Pozostaje tylko pracować. Piast Gliwice przedstawił najbardziej konkretną ofertę. Kierowałem się również chęcią rozwoju w dobrym i poukładanym klubie. Myślę, że najlepsze jeszcze przed nami - powiedział nowy nabytek Piastunek.

W drugą stronę powędrował za to 20-letni napastnik Łukasz Krakowczyk, który został wypożyczony z Piasta do beniaminka I-ligi GKS-u Jastrzębie do końca sezonu 2018/19. Krakowczyk karierę rozpoczynał w Odrze Centrum Wodzisław Śląski, a od sezonu 2015/2016 jest zawodnikiem Piasta, w barwach którego wystąpił w czterech spotkaniach ekstraklasy. W sezonie 2017/2018 napastnik, który posiada status młodzieżowca, częściej występował w IV-ligowych rezerwach, natomiast w sezonach 2015/2016 i 2016/2017 również w Centralnej Lidze Juniorów, zdobywając kilkanaście bramek.

- Jestem bardzo zadowolony i cieszę się, że trafiłem do GKS-u Jastrzębie. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie po mojej myśli. Zdecydowałem się na przejście do Jastrzębia, żeby mieć możliwość grania. Walczyłem w sparingach, ale niestety nie dostawałem szansy gry w ekstraklasie. Na pierwszy mecz w sezonie miałem się znaleźć w osiemnastce meczowej, ale dzień wcześniej doznałem urazu. Później potoczyło się tak, a nie inaczej, w efekcie czego trafiłem do GKS-u, z czego też jestem zadowolony. Śledzę rozgrywki I ligi, widziałem GKS w kilku meczach. Wygląda to coraz lepiej. Widać, że zespół jest zgrany i naprawdę fajnie to wygląda - powiedział Krakowczyk

W umowie pomiędzy Piastem, a GKS-em 1962 zawarto także zapis o możliwości skrócenia wypożyczenia w zimowym oknie transferowym.

Źródło: Piast Gliwice / GKS 1962 Jastrzębie

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami