Piast wygrał w Kielcach. Górnik pokonał Stal - wyniki 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy Wyróżniony

W meczu otwierającym 12. kolejkę PKO BP Ekstraklasy Piast Gliwice pewnie pokonał Koronę Kielce. Gliwiczanie w tym meczu musieli radzić sobie bez trenera Aleksandara Vukovica, który pauzował za czerwoną kartkę. Gónik Zabrze pewnie pokonał Stal Mielec. Gole nie padły natomiast w Katowicach.

W Kielcach miejsce na ławce trenerskiej zespołu z Gliwic zajął Aleksandar Radunović. Goście już po kwadransie gry objęli prowadzenie. W polu karnym faulowany był Andreas Katsantonis. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na jedenastu metr. Rzut karny pewnie na gola zamienił Jorge Felix, który wyprowadził Piasta na prowadzenie. Krótko po przerwie gliwiczanie praktycznie rozstrzygnęli losy meczu. Maciej Rosołek postanowił uderzyć z narożnika pola karnego. Piłka po jego strzale podbiła się na nodze obrońcy, przeleciała nad bramkarzem i wylądowała w siatce

Korona Kielce - Piast Gliwice 0:2 (0:1)
0:1 - Felix, 16 min. (karny)
0:2 - Rosołek, 49 min.
Piast: Plach - Pyrka, Huk, Czerwiński, Lewicki (46. Drapiński) - Chrapek, Tomasiewicz (81. Kostadinov) - Rosołek, Szczepański (70. Kądzior), Felix - Katsantonis (70. Piasecki).

W pierwszej połowie przeciwko Śląskowi Wrocław piłkarze GKS-u Katowice dwukrotnie bliscy byli zdobycia gola. Najpierw Mateusz Kowalczyk został sfaulowany przez Simeona Petrowa tuż przed linią pola karnego, a potem z rzutu wolnego będącego efektem tego przewinienia Bartosz Nowak trafił piłką w poprzeczkę nad głową Rafała Leszczyńskiego.

Po przerwie to goście musieli obejść się smakiem, bowiem w 52. minucie Lukas Klemenz dał się łatwo wymanewrować Mateuszowi Żukowskiemu, którego dośrodkowanie nożycami zamknął Petr Schwarz i GieKSę uratował słupek.

GKS Katowice - Śląsk Wrocław 0:0
GKS Katowice: Kudła - Czerwiński, Kuusk, Jędrych, Klemenz, Wasielewski (78. Marzec) - Błąd (89. Mak), Kowalczyk (78. Milewski), Repka, Nowak - Galan (59. Zrelak).

W Zabrzu spotkały się drużyny, które mocno potrzebowały punktów. Wynik tego spotkania otworzyli podopieczni trenera Jana Urbana. Środkiem boiska przedarł się Lukas Podolski, zagrał na lewą stronę do Yosuke Furukawy, który wystawił piłkę Luka Zahovicowi i było 1:0. W 39. minucie najwyżej w naszym polu karnym wyskoczył Piotr Wlazło i idealnie uderzył głową nie dając żadnych szans Michałowi Szromnikowi

Po zmianie stron strzelali już tylko zabrzanie. Dośrodkowanie Erika Janży trafiło wprost na nogę Damiana Rasaka, a ten huknął jak z armaty i pokonał Jakuba Mądrzyka. W doliczonym czasie mecz „zamknął” Patrik Hellebrand

Górnik Zabrze - Stal Mielec 3:1 (1:1)
1:0 - Zahović, 32 min.
1:1 - Wlazło, 39 min.
2:1 - Rasak, 61 min.
3:1 - Hellebrand, 90 min.
Górnik: Szromnik – Olkowski (46. Wojtuszek), Janicki, Josema, Janża - Ismaheel (77. Ambros), Rasak, Hellebrand, Furukawa (77. Lukoszek) - Podolski, Zahović.