Kolorowe derby. Ruch nie dał rady na Legii - wyniki 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Derbowy mecz Górnika Zabrze z Piastem Gliwice mocno rozczarował. Piłkarze obu drużyn więcej uwagi poświęcili walce niż grze w piłkę. W efekcie obyło się bez goli, ale kartek nie brakowało. Sędzia Piotr Lasyk miał pełne ręce roboty. Ruch Chorzów nie miał wiele do powiedzenia w starciu z Legią Warszawa.

W pierwszej połowie atakował niemal wyłącznie Górnik i kilka razy pod bramką Frantiska Placha było groźnie. Bramkarz gości obronił strzały Damiana Rasaka i Pawła Olkowskiego. Okazję do zdobycia gola dla gospodarzy miał też Daisuke Yokota, któremu w sytuacji sam na sam z golkiperem uciekła piłka. Na boisku bywało nerwowo, w 13. minucie doszło do przepychanek miedzy piłkarzami obu drużyn, co skończyło się pokazaniem przez sędziego czterech żółtych kartek najbardziej zacietrzewionym uczestnikom. Taka „rwana” gra spowodowała wydłużenie pierwszej części o siedem minut.

Po przerwie początkowo nadal aktywniejsi byli gospodarze, dopingowani przez niemal 17-tysięczną widownię. W dalszym ciągu mało było płynnych akcji, a sporo fauli. Po kwadransie śmielej w ofensywnie zaczęli sobie poczynać zawodnicy trenera Aleksandara Vukovica. Zadanie ułatwił im zawodnik rywali Kryspin Szcześniak, który musiał w 70. minucie pójść do szatni, po zobaczeniu drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej, kartki. W 84. minucie "piłkę meczową" dla gości miał Serhij Krykun. Spudłował z bliska i mecz skończył się remisem.

Górnik Zabrze - Piast Gliwice 0:0
Górnik: Bielica – Sekulić, Szcześniak, Janicki, Jensen – Olkowski (90+1. Ennali), Rasak, Yokota (90. Wojtuszek), Dadok, Lukoszek (85. Musiolik) – Podolski.
Piast: Plach – Pyrka, Czerwiński, Mosór, Katranis – Ameyaw (69.Mokwa), Dziczek ,Tomasiewicz, Chrapek (85. Bykowski), Kądzior (57. Krykun ) – Kirejczyk (69. Felix).

Ruch Chorzów próbował zagrać otwarty futbol w meczu z Legią Warszawa, ale zapłacił za to surową cenę. Już w 18. minucie Paweł Wszołek posłał płaskie podanie w pole karne, które skutecznie zamknął Marc Gual. Hiszpan już wcześniej dwukrotnie zagroził bramce Ruchu, a za trzecim razem dopiął swego. Goście byli w jeszcze większych tarapatach od 23. minucie, gdy Konrad Kasolik sfaulował wychodzącego na wolną pozycję Guala, za co otrzymał czerwoną kartkę. Po koniec pierwszej połowy Jakub Bielecki nie utrzymał piłki po strzale z dystansu jednego z graczy Legii, dopadł do niej Tomas Pekhart, który z bliska podwyższył na 2:0.

Wynik meczu ustalił wprowadzony z ławki rezerwowych Josue, który w 69. min celnie przymierzył na linii pola karnego.

Legia Warszawa - Ruch Chorzów 3:0 (2:0)
1:0 - Gual, 19 min.
2:0 - Pekhart, 43 min.
3:0 - Josue, 68 min.
Ruch: Bielecki – Kasolik, Sadlok, Szywacz (59. Bartolewski) – Michalski, Szymański (74. Sikora), Swędrowski, Wójtowicz (75. Skwierczyński) – Letniowski (29. Szur), Szczepan, Starzyński (59. Steczyk).