Na Bukowej i Roosevelta bez goli. Piast zatrzymany - wyniki 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy

GKS Katowice w starciu beniaminków zremisował z Motorem Lublin 0:0. W trzecim domowym meczu zespół Rafała Góraka zdobył pierwszy punkt. W Zabrzu, po świetnym spotkaniu Górnik podzieł się punktami z Rakowem Częstochowa. Pierwszej porażki w sezonie doznał Piast Gliwice.

W pierwszej połowie meczu przy Bukowej sytuacji podbramkowych było jednak niewiele, a te, które się zmaterializowały, najczęściej kończyły się strzałami, po których piłka przelatywała obok bramek. W 42 minucie goście zdobyli gola, ale po analizie VAR został on anulowany. W drugiej połowie to goście osiągnęli wyraźną przewagę, ale nie potrafili jej udokumentować choćby jednym trafieniem.

GKS Katowice - Motor Lublin 0:0
GKS Katowice: Kudła - Czerwiński (75. Marzec), Kuusk, Jędrych, Klemenz - Rogala (63. Wasielewski), Bład ((63. Galan), Repka, Kowalczyk, Nowak (75. Antczak) - Zrelak (84. Mak).

Górnik Zabrze - Raków Częstochowa 0:0
Górnik: Szromnik – Rasak, Hellebrand (81. Nascimento), Ismaheel (81. Olkowski), Podolski (29. Wojtuszek) – Lukoszek, Josema – Sánchez (55. Szala), Janicki, Buksa (55. Kozuki) – Janża.

Piast przystąpił do meczu z Mielcu mając świadomość, że jeśli zdobędzie trzy punkty, to obejmie fotel lidera. Niestety nie wykorzystał tej szansy. Oba gole padły w końcowym fragmencie spotkania. W 79. min. mielczanie objęli prowadzenie za sprawą Ilii Szkurina. Otrzymał on dobre, prostopadłe podanie od Matthewa Guillaumiera i mając przed sobą tylko bramkarza, mimo stosunkowo ostrego kąta potrafił celnie uderzyć. Kilka minut później zaspali gliwiccy obrońcy. Pozostawili Ravve Assayaga bez opieki, w czasie gdy mielczanie przeprowadzili kontrę. Piłka trafiła do Assayaga, który był górą w sytuacji sam na sam z Frantiskiem Plachem.

Stal Mielec - Piast Gliwice 2:0 (0:0)
1:0 - Szkurin, 79 min.
2:0 - Assayag, 84 min.
Piast: Plach - Pyrka, Mosór (46. Drapiński), Czerwiński, Huk - Dziczek, Tomasiewicz - Kostadinov (46. Kądzior), Chrapek (73. Szczepański), Ameyaw (90. Mucha) - Rosołek.