Rewolucyjne zmiany w regulaminie ramowym piłkarskich rozgrywek

Rewolucyjne zmiany w regulaminie ramowym piłkarskich rozgrywek

Możliwość dokonania aż siedmiu zmian w trakcie meczu, zniesienie obowiązku wystawiania do gry zawodników młodzieżowych oraz weryfikacji kart zdrowia – to postanowienia, jakie od nowego sezonu obowiązywać będą od IV ligi do klasy C.

Rewolucyjnych zmian w ramowych regulaminie rozgrywek dokonał zarząd Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach. Będą one obowiązywać już od 1 lipca bieżącego roku. W zawodach seniorów w  IV lidze, klasie okręgowej, klasach A, B i C drużyny są uprawnione do wymiany siedmiu zawodników przez cały czas trwania zawodów bez prawa ich powrotu do gry, z zastrzeżeniem, że w drugiej połowie zawodów można dokonać jedynie czterech wymian.

Ponadto w przepisach dotyczących zawodów klasy okręgowej i klasy A wykreślono zapis o obowiązku gry w ciągu całego meczu zawodników młodzieżowych (od 1 lipca w drużynach „okręgówki” i klasy A może grać 11 seniorów w podstawowym składzie, a 7 seniorów przebywać na rezerwie).

Ponadto sędzia zawodów przed meczem nie musi już otrzymywać do wglądu kart zdrowia. Obecnie protokół z zawodów będzie zawierał oświadczenie o posiadaniu przez zawodników aktualnych badań lekarskich, które podpisze kapitan i kierownik lub trener drużyny.

źródło: Śląski ZPN Katowice.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami