W Rudzie Śląskiej jedna z ulic zostanie przemianowana na ulicę imienia Ernesta Pohla

W Rudzie Śląskiej jedna z ulic zostanie przemianowana na ulicę imienia Ernesta Pohla

Już niebawem ulica Sosinki w Rudzie Śląskiej zmieni patrona. Będzie nosić imię Ernesta Pohla, utytułowanego piłkarza, który w Rudzie Śląskiej rozpoczął swoją sportową karierę. Wniosek w tej sprawie złożył klub Slavia Ruda Śląska.

Przy ul. Sosinki 1 znajduje się siedziba piłkarskiego Klubu Sportowego Slavia Ruda Śląska i stadion. Dlaczego postanowiono zmienić nazwę ulicy na Ernesta Pohla? Nowy patron był zasłużonym rudzianinem, a jego nazwisko znają niemal wszyscy fani piłki nożnej, ponieważ Pohl reprezentował Polskę w latach 1955–1965. Aż trzykrotnie zdobył tytuł króla strzelców I ligi (1954, 1959, 1961). Jest też członkiem i liderem elitarnego Klubu 100, czyli zawodników, którzy zdobyli ponad sto goli w rozgrywkach na najwyższym szczeblu, a na swoim kocie uzbierał aż 186 bramek. Do tego był Pohl wychowankiem Slavii Ruda Śląska, a w 1952 roku przeniósł się do Garnizonowego WKS. Następnie, w latach 1953–1956 grał dla Legii Warszawa, a od 1957 do 1967 roku grał w barwach Górnika Zabrze. Teraz będzie patronem ulicy, przy której znajduje się stadion, na którym sam rozpoczynał swoją piłkarską karierę.

Członkowie Komisji Infrastruktury i Rozwoju Miasta przy czterech głosach „za”, dwóch „przeciw” i jednym wstrzymującym się, przychylili się do prośby dotyczącej zmiany nazwy ulicy z Sosinki na ul. Ernesta Pohla 1.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami