[Sparingowo]: Derbowy remis, Polonia gorsza od Widzewa, wygrana Zagłębia, a Milan Barosz wbił gola "Niebieskim" [video]

(foto: Rozwój K-ce) (foto: Rozwój K-ce)

W środowych meczach kontrolnych, w derbach dwóch II-ligowców padł bezbramkowy remis, Polonia nie dała rady Widzewowi, a Zagłębie minimalnie pokonało III-ligowy BKS Stal B-B.

W sparingu sąsiadów z drugoligowej tabeli, rozegranym w Rybniku-Kamieniu, Rozwój Katowice bezbramkowo zremisował z ROW-em 1964 Rybnik. Spotkanie "starych" znajomych było bardzo wyrównane, z lekką przewagą Rozwoju. Katowiczanie mogli wygrać ten mecz ale dwukrotnie na przeszkodzie stanęła im poprzeczka. W I połowie ostemplował ją Kacper Tabiś, a w drugiej części gry jego "wyczyn" powtórzył Bartosz Jaroszek.

Trener Tadeusz Krawiec sprawdzał w swoim zespole m.in. Michała Trąbkę z rezerw Legii Warszawa. W sobotę (04.02) o godz. 11:00 Rozwój zagra w Szopienicach z III-ligowym Rekordem Bielsko-Biała, natomiast ROW dopiero w środę (08.02) zmierzy się z innym III-ligowcem - Ruchem Zdzieszowice.

ROW 1964 Rybnik - Rozwój Katowice 0:0
ROW 1964: (I połowa) Kacper Rosa - Witold Cichy, Szymon Jary, Tomasz Balul, Dawid Gojny - Damian Koleczko, Kamil Spratek, Mariusz Zganiacz, Przemysław Brychlik, Sebastian Siwek - Sebastian Musiolik.
(II połowa) Daniel Kajzer - Piotr Dudzik, Bartłomiej Polok, Dawid Bober, Paweł Jaroszewski, Dawid Kalisz, Paweł Polak, Damian Gorzawski, Szymon Popiela, Marek Gładkowski, Dawid Drozdowski.
Rozwój K-ce: (I połowa) zawodnik testowany - zawodnik testowany, Michał Czekaj, Sebastian Murawski, Marcin Kowalski - Kacper Tabiś, Grzegorz Fonfara, Michał Trąbka, Bartosz Nowotnik, Grzegorz Marszalik - Damian Kowalczyk.
(II połowa) Bartosz Soliński - Wojciech Król, Łukasz Kopczyk, zawodnik testowany, Bartosz Sobotka - Kamil Adamczyk, Bartosz Jaroszek, Michał Płonka, Dawid Przezak, zawodnik testowany - Bartosz Marchewka.

Przebywająca na obozie zimowym w Gutowie Małym Polonia Bytom, przegrała 1:0 z beniaminkiem III-ligi - "słynnym" Widzewem Łódź. Jedyną bramkę w 19. minucie strzelił dla łodzian Adam Radwański. Trener Andrzej Orzeszek wystawił w sparingu dwie całkowicie różne jedenastki. W kolejnym sparingu rywalem bytomian będzie w sobotę (04.02) GKS Tychy.

Widzew Łódź 1-0 Polonia Bytom 1:0 (1:0)
(Adam Radwański 19)
Widzew: Patryk Wolański (46 Maciej Humerski) - Bartłomiej Gromek, Przemysław Rodak, Sebastian Zieleniecki, Kamil Tlaga (52 Marcin Kozłowski) - Adrian Budka, Sebastian Olczak (63 Paweł Broniszewski), Adam Radwański, Daniel Mąka (58 Maciej Kazimierowicz), Mateusz Michalski (71 Dawid Kamiński) -  Dawid Kamiński (46  Dawid Retlewski).
Polonia B.: (I połowa) Matko Perdijić - Dawid Skrzypiński, Michał Szal, Peter Basista, Daniel Barbus - Kamil Włodyka, Jakub Kuzdra, Bartłomiej Setlak, Marcin Lachowski, zawodnik testowany - Aleksander Januszkiewicz.
(II połowa) Marcin Michalak - Wojciech Jurek, Marek Szyndrowski, Peter Janosík, Przemysław Szkatuła - Patryk Stefański, Mateusz Słodowy, Michał Chrabąszcz, Piotr Ceglarz, Patryk Serafin - Arkadiusz Kowalczyk.

Podczas swojego zgrupowania w Rybniku-Kamieniu Zagłębie Sosnowiec wygrało w meczu kontrolnym z BKS-em Stal Bielsko-Biała 2-1. Niespodziewanie to III-ligowcy po kwadransie gry wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Damiana Zdolskiego, celnie główkował Seweryn Caputa, pokonując Jakuba Szumskiego. W 34. minucie gry Zagłębie wyrównało. Piłkę w okolice pola karnego wrzucił Dawid Ryndak, a Wojciech Łuczak kapitalnym strzałem z 24. metrów trafił tuż przy słupku.

W drugiej połowie "Zagłębiacy" już całkowicie przejęli kontrolę w sparingu i raz za razem stwarzali zagrożenie pod bramką Rozstrzygająca bramka padła w 83. minucie, gdy po podaniu Martina Pribuli - Tomasz Nowak przymierzył na dalszy słupek bielskiej bramki. W sobotę Zagłębie rozegra "podwójny" sparing. Ich rywalami będą zarówno ekstraklasowa Wisła Kraków jak i III-ligowa Unia Turza Śląska.

Zagłębie Sosnowiec - BKS Stal Bielsko-Biała 2:1 (1:1)
(Wojciech Łuczak 38, Tomasz Nowak 83 - Seweryn Caputa 15)
Zagłębie S.: Jakub Szumski - Fabian Klama (52 Marcin Sierczyński), Konrad Budek (60 Kamil Wiktorski), Igor Krzykowski (60 Krzysztof Markowski), Jakub Pawlik (60 Žarko Udovićić) - Dawid Ryndak (60 Martin Pribula), Wojciech Bała (60 Łukasz Matusiak), Sebastian Milewski (60 Sebastian Dudek), Wojciech Łuczak (46 Robert Bartczak), Konrad Handzlik (60 Tomasz Nowak) - Michał Fidziukiewicz (35 Tin Matić).
BKS Stal B-B: Krzysztof Damian Kozik - Kacper Będzieszak, Ariel Dzionsko, Konrad Kareta, Damian Zdolski - Kamil Karcz, Mariusz Sobala, Marcin Czaicki, Damian Szczęsny, Seweryn Caputa - Artur Pląskowski.
Grali także: Bartosz Poloczek, Bartosz Iskrzycki, Kamil Bezak, Kacper Prokopów, Łukasz Radomski, Tomasz Pryszcz.

Z kolei przebywający na zgrupowaniu w Hiszpanii Ruch Chorzów przegrał w sparingu 0:1 z FC Slovan Liberec. Jedyna bramka padła pod koniec I połowy, kiedy to po podaniu Radka Voltra - Milana Barosz najbliższej odległości pokonał Libora Hrdlickę. Czesi, to 13. drużyna tamtejszej ekstraklasy. Dla "Niebieskich" był to ostatni sparing rozegrany na obozie w Hiszpanii. Podopieczni Waldemara Fornalika zagrali bez: Michała Helika, Martina Konczkowskiego i Marcina Kowalczyka

Ruch Chorzów - Slovan Liberec 0:1 (0:1)
Milan Barosz 40
Ruch: Hrdlicka (61 Miszczuk) - Pazio, Grodzicki (51 Koj), Cichocki, Oleksy (56 Trojak) – Urbańczyk (61 Surma), Gamakow (84 Bargiel) – Mazek, Lipski, Visnakovs (46 Moneta) - Niezgoda (82 Visnakovs); trener: Waldemar Fornalik. Rezerwowi: Lech, Walski, Przybecki, Nowak, Słoma.

Slovan: Hladky - Coufal, Kouril, Kudela, Vuch (63 Ekpai), Bosancic (57 Potocny), Kerbr (75 Sulc), Breite, Obrocnik, Voltr (75 Bartl), Baros (75 Graiciar). Trener: Jindrich Trpisovsky.
sędziował: Rubén López de los Mozos Merino (Walencja).