Wpadka Rymera, kanonada AKS-u Mikołów i kolejny hat-trick Dawida Hanzela - wyniki ZINA klasy okręgowej (aktualizacja)

Wpadka Rymera, kanonada AKS-u Mikołów i kolejny hat-trick Dawida Hanzela - wyniki ZINA klasy okręgowej (aktualizacja)

Lider grupy II ZINA klasy okręgowej Rymer Rybnik niespodziewanie przegrał z MKS-em Czerwionka, AKS Mikołów rozgromił Górnika MK Katowice, a Dawid Hanzel zaliczając kolejnego w tym sezonie hat-tricka poprowadził Unię Turza do kolejnego zwycięstwa.

W grupie I lider z Mikołowa odniósł efektowne zwycięstwo nad Górnikiem MK Katowice. Paweł Lesik w niespełna kwadrans skompletował klasycznego hat-tricka. Depcząca ekipie AKS-u po piętach Podlesianka Katowice zgarnęła komplet punktów w Kochłowicach po wygranej nad Uranią.

Po raz drugi w bieżącym sezonie lepszy od Rymera Rybnik okazał się beniaminek z Czerwionki. Mecz w Niedobczycach rozegrany został w cieniu żałoby po śmierci Józefa Kwieka, byłego zawodnika tego klubu, ojca występującego obecnie w barwach Rymera Aleksandra Kwieka. Były gracz Odry Wodzisław zmarł w wieku 59 lat.

Nie traci punktów duet drużyn walczących o promocję do IV ligi w grupie III. APN Odra Wodzisław wygrała z Naprzodem Borucin. Unia Turza wywiozła trzy punkty z Czyżowic. Trzy gole w tym meczu dla zespołu trenera Marcina Malinowskiego zdobył Dawid Hanzel. Snajper Unii ma już na swoim koncie w tym sezonie 30 trafień!

Wyniki 17. kolejki:

Grupa I

Urania Ruda Śląska - Podlesianka Katowice 1:4 (0:3)
0:1 - Zając, 13 min.
0:2 - Rosiński, 27 min.
0:3 - Rosiński, 41 min.
1:3 - Tomanek, 49 min.
1:4 - Kaczmarczyk, 61 min.

MK Górnik Katowice - AKS Mikołów 1:8 (0:6)
0:1 - Sikora, 9 min.
0:2 - Lesik, 25 min. (karny)
0:3 - Lesik, 32 min.
0:4 - Lesik, 37 min.
0:5 - Tsuleiskiri, 41 min.
0:6 - Tsuleiskiri, 42 min.
1:6 - Dąbrowiecki, 
1:7 - Augustyniak, 67
1:8 - Pawełczyk, 90 min.

Pogoń Imielin - LKS Łąka 3:2 (1:2)
1:0 - Wojtaszak, 7 min.
1:1 - Leśko, 35 min.
1:2 - Adamski, 44 min. (karny)
2:2 - Majewski, 54 min.
3:2 - Cuber, 89 min.

Sokół Wola - Piast Bieruń 1:3 (0:2)
0:1 - Brzeziński, 14 min.
0:2 - Rzepa, 41 min.
0:3 - Rzepa, 72 min.
1:3 - Krawczyk, 77 min.

Górnik 09 Mysłowice - MKS Lędziny 0:2 (0:1)
0:1 - Pusty, 25 min.
0:2 - Kostrzewa, 85 min.

LKS Studzienice - Wyzwolenie Chorzów 5:0 (3:0)
1:0 - Janosz, 2 min.
2:0 - Żemła, 22 min.
3:0 - Żemła, 33 min.
4:0 - Żemła, 49 min.
5:0 - Żemła, 71 min.

Sparta Katowice - Iskra Pszczyna 1:1 (1:0)
1:0 - Wlaź, 6 min.
1:1 - Mąka, 65 min.

Fortuna Wyry - Ogrodnik Cielmice 0:2 (0:1)
0:1 - Gajewski, 45 min.
0:2 - Kołodziejczyk, 90 min.

1.  AKS Mikołów 17 43 14 1 2 47-10
2.  Podlesianka Katowice 17 39 12 3 2 45-14
3.  Pogoń Imielin 17 37 11 4 2 37-17
4.  Sparta Katowice 17 33 9 6 2 42-20
5.  Iskra Pszczyna 17 31 10 2 5 31-20
6.  MKS Lędziny 17 28 8 4 5 32-20
7.  Urania Ruda Śląska 17 25 8 1 8 32-43
8.  Fortuna Wyry 17 24 6 6 5 26-26
9.  MK Górnik Katowice 17 24 7 3 6 31-29
10.  Piast Bieruń 17 22 7 1 9 23-20
11.  LKS Studzienice 17 20 6 2 9 34-47
12.  Sokół Wola 17 17 5 2 10 31-40
13.  Ogrodnik Cielmice 17 14 4 2 11 15-31
14.  Górnik 09 Mysłowice 17 12 4 0 13 22-48
15.  LKS Łąka 17 10 3 1 13 23-49
16.  Wyzwolenie Chorzów 17 8 2 2 13 20-50

Grupa II

Naprzód Lipiny - Jedność 32 Przyszowice 1:1 (1:0)
1:0 - Żyłka, 13 min.
1:1 - Gawenda, 51 min. (samobójczy)

Rymer Rybnik - MKS Czerwionka 0:2 (0:0)
0:1 - Reguła, 76 min. (karny)
0:2 - Reguła, 90 min. (Karny)

Pierwszy Chwałowice - Przyszłość Ciochowice 5:1 (2:1)
1:0 - Mizera, 10 min. (samobójczy)
2:0 - Herok, 15 min.
2:1 - Cieslik, 25 min.
3:1 - Zniszczoł, 60 min.
4:1 - Węgrzyk, 71 min.
5:1 - Węgrzyk, 80 min.

Naprzód Rydułtowy - Czarni Pyskowice 1:1 (0:0)
1:0 - Mościcki, 75 min.
1:1 - Koleszko, 90 min.

Zameczek Czernica - Piast II Gliwice 2:2 (0:1)
0:1 - Stanek, 29 min.
0:2 - Kamiński, 47 min.
1:2 - Mańka, 65 min.
2:2 - Krzysztoń, 90 min.

Orzeł Mokre - Unia Książenice 1:1 (1:0)
1:0 - Magnor, 35 min.
1:1 - Michalski, 55 min.

Sośnica Gliwice - Tęcza Wielowieś 2:2 (1:1)
0:1 - Czyżykowski, 2 min.
1:1 - Wiśniewski, 28 min.
2:1 - Kaminiorz, 50 min. (samobójczy)
2:2 - Rekus, 60 min.

1.  Rymer Rybnik 17 43 14 1 2 53-14
2.  Piast II Gliwice 17 39 12 3 2 60-19
3.  Unia Książenice 17 39 12 3 2 53-20
4.  Jedność 32 Przyszowice 16 32 9 5 2 50-29
5.  MKS Czerwionka 17 29 8 5 4 42-33
6.  Sośnica Gliwice 17 28 8 4 5 36-29
7.  Zameczek Czernica 17 24 6 6 5 26-23
8.  Pierwszy Chwałowice 17 24 8 0 9 41-31
9.  ROW 1964 II Rybnik 16 22 7 1 8 38-30
10.  Orzeł Mokre 17 22 6 4 7 33-44
11.  KS 94 Rachowice 16 18 5 3 8 19-31
12.  Tęcza Wielowieś 17 18 5 3 9 24-34
13.  Naprzód Lipiny 17 16 4 4 9 17-50
14.  Naprzód Rydułtowy 17 9 2 3 12 23-63
15.  Przyszłość Ciochowice 17 8 2 2 13 15-40
16.  Czarni Pyskowice 17 8 2 2 13 15-55

Grupa III

Granica Ruptawa - Naprzód Syrynia 2:2 (1:1)
1:0 - Kapturski, 1 min.
1:1 - Kuczera, 45 min.
1:2 - Gałązka, 64 min.
2:2 - Drzazga, 86 min.

Gwiazda Skrzyszów - Przyszłość Rogów 0:0

Czarni Gorzyce - Polonia Marklowice 1:3 (1:1)
1:0 - Kucharski, 1 min.
1:1 - Górnicki, 7 min.
1:2 - Pawelec, 47 min.
1:3 - Zimoń, 62 min.

Naprzód Czyżowice - Unia Turza 0:4 (0:2)
0:1 - Gładkowski, 8 min.
0:2 - Hanzel, 24 min.
0:3 - Hanzel, 85 min.
0:4 - Hanzel, 87 min.

Rafako Racibórz - LKS Krzyżanowice 2:1 (1:1)
0:1 - Musioł, 13 min.
1:1 - Cerkowniak, 27 min.
2:1 - Krasicki, 57 min.

APN Odra Wodzisław - Naprzód Borucin 2:0 (0:0)
1:0 - Biedroń, 75 min. (samobójczy)
2:0 - Gać, 90 min. (karny)

KS Kornowac - LKS 1908 Nędza 1:1 (0:1)
0:1 - Cichecki, 15 min.
1:1 - Dzierżawa, 78 min.

Forteca Świerklany - Silesia Lubomia 3:2 (0:1)
0:1 - Brzoska, 18 min.
1:1 - Stebelak, 49 min.
1:2 - Socha, 52 min.
2:2 - Stebelak, 63 min.
3:2 - Zmuda, 83 min.

1.  APN Odra Wodzisław 17 45 14 3 0 65-6
2.  Unia Turza 17 45 15 0 2 72-12
3.  Forteca Świerklany 17 38 12 2 3 46-23
4.  Naprzód Borucin 17 30 8 6 3 37-22
5.  Granica Ruptawa 17 30 9 3 5 41-29
6.  Czarni Gorzyce 17 26 8 2 7 32-31
7.  Silesia Lubomia 17 26 8 2 7 26-31
8.  Polonia Marklowice 17 25 7 4 6 20-23
9.  LKS 1908 Nędza 17 23 7 2 7 40-55
10.  Naprzód Czyżowice 17 23 7 2 8 37-39
11.  Gwiazda Skrzyszów 17 22 6 4 7 29-22
12.  LKS Krzyżanowice 17 18 5 3 9 23-32
13.  Naprzód Syrynia 17 14 4 2 11 25-49
14.  Rafako Racibórz 17 10 3 1 13 15-53
15.  KS Kornowac 16 6 2 0 14 22-64
16.  Przyszłość Rogów 17 5 1 2 14 19-58

Grupa IV

Źródło Kromołów - Orzeł Miedary 2:6 (1:5)
0:1 - Wojdat, 36 min.
0:2 - Foszmańczyk, 28 min.
1:2 - Pasternak, 33 min.
1:3 - Kajda, 36 min.
1:4 - Daszkiewicz, 38 min.
1:5 - Bujak, 40 min.
1:6 - Daszkiewicz, 60 min.
2:6 - Sokołowski, 90 min.

Drama Zbrosławice - Zagłębie II Sosnowiec 3:1 (0:1)
0:1 - Wala, 24 min.
1:1 - Gałęziok, 69 min.
2:1 - Wujek, 79 min.
3:1 - Urbainczyk, 89 min.

Górnik Bobrowniki Śląskie - Odra Miasteczko Śląskie 3:4 (1:3)
0:1 - Budny, 24 min.
0:2 - Budny, 28 min.
0:3 - Budny, 32 min.
1:3 - Gawliński, 35 min.
2:3 - Kosak, 50 min.
2:4 - Pączek, 58 min.
3:4 - Gawliński, 80 min.

AKS Górnik Niwka - Sokół Orzech 4:0 (2:0)
1:0 - Tukaj, 6 min.
2:0 - Matysek, 20 min.
3:0 - Majewski, 84 min.
4:0 - Baran, 86 min.

Cyklon Rogoźnik - Silesia Miechowice 3:0 (2:0)
1:0 - Gruszka, 30 min.
2:0 - Wściubak, 45 min.
3:0 - Miska, 73 min.

Siemianowiczanka - SKS Łagisza 6:1 (0:1)
0:1 - Bartoszek, 5 min.
1:1 - Ogryzek, 47 min.
2:1 - Mierzwa, 60 min.
3:1 - Maciaszek, 79 min.
4:1 - Bobryk, 81 min.
5:1 - Bobryk, 89 min.
6:1 - Bocek, 90 min.

Łazowianka - Szczakowianka Jaworzno 0:8 (0:4)
0:1 - Frąckowiak, 20 min.
0:2 - Frąckowiak, 33 min.
0:3 - Kruczek, 39 min.
0:4 - Cygnar, 44 min.
0:5 - Cygnar, 76 min.
0:6 - Nowak, 85 min.
0:7 - Cygnar, 88 min.
0:8 - Cygnar, 90 min.

Tęcza Błędów - Górnik Wojkowice 2:2 (2:1)
1:0 - Pieniążek, 17 min.
2:0 - Pieniążek, 25 min.
2:1 - Wieczorek, 44 min.
2:2 - Nowak, 47 min.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami