Przed ostatnią kolejką ZINA klasy okręgowej: kto spada, kto się może uratować?

FOTO: Magdalena Kowolik FOTO: Magdalena Kowolik

Reforma rozgrywek ZINA klasy okręgowej mocno zapętliła zasady spadku obowiązujące na finiszu sezonu 2018/2019. Na kolejkę przed zakończeniem tej rywalizacji pokazujemy kto już spadł, a kogo jeszcze może dotknąć degradacja.

Od nowego sezonu w "okręgówce" powstaną grupy złożone z drużyn wywodzących się z dwóch podokregów. Pary prezentują się następująco: podokręg Bytom i podokręg Zabrze, Częstochowa i Lubliniec, Racibórz i Rybnik, Katowice i Sosnowiec, Bielsko-Biała i Tychy, Skoczów i Żywiec. To oznacza, że zasady spadku są w tym roku bardzo nieczytelne.

Co wiemy na pewno? Do klasy A zdegradowane zostaną Górnik 09 Mysłowice i Wyzwolenie Chorzów. Chorzowianie spadną z urzędu, jako ostatni zespół w tabeli I grupy, a przedostatni w tej tabeli mysłowiczanie mają najgorszy bilans spośród wszystkich pozostałych drużyn Podokręgu Katowice grających w klasie okręgowej.
Z Podokręgu Racibórz na pewno z klasą okręgową pożegnają się: KS Kornowac, Rafako Racibórz, Przyszłość Rogów, Naprzód Syrynia i Naprzód Czyżowice, czyli pięć ostatnich zespołów z tabeli grupy III. Zajmujący obecnie dziewiąte miejsce w grupie III Czarni Gorzyce mają 43 punkty. Taki sam dorobek ma LKS 1908 Nędza, będąca pozycję wyżej, a w grupie II, plasujący się na siódmym miejscu Zameczek Czernica ma 44 punkty. Teoretycznie w strefie zagrożonej spadkiem jest także Silesia Lubomia, która zajmuje w grupie III szóste miejsce z dorobkiem 46 punktów.

W grupie II na ósmej miejscu plasuje się Pierwszy Chwałowice, mający po 29 kolejkach 42 punkty i on jest w strefie zagrożonej spadkiem, bo ROW 1964 II Rybnik, MKS Czerwionka i Rymer Rybnik już w tej grupie poza jego zasięgiem. Natomiast w grupie, III zajmująca jedenaste miejsce Gwiazda Skrzyszów ma 39 punktów, a plasująca się na dziesiątej pozycji Polonia Marklowice też, tak jak Pierwszy Chwałowice, ma 42 punkty. To znaczy, że w ostatniej kolejce korespondencyjna rywalizacja o bezpieczne miejsca rozegra się między Gwiazdą i Polonią z grupy III oraz Pierwszym Chwałowic z grupy II. Jedna z tych trzech drużyn spadnie.

Wiadomo też, że degradacje nie dotkną żadnych drużyn występujących w dobiegającym końca sezonie na poziomie ZINA klasy okręgowej drużyn z Podokręgów Zabrze i Bytom.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami