Górnik Zabrze o krok od półfinału Pucharu Polski

Bardzo blisko awansu do półfinału rozgrywek o Puchar Polski są piłkarze Górnika Zabrze. W pierwszym meczu ćwierćfinałowym pokonali Chojniczankę Chojnice 3:1.

Wicelider Ekstraklasy prowadzenie objął w  w 26. minucie, kiedy sędzia Szymon Marciniak podyktował rzut karny za zagranie piłki ręką przez Wojciecha Lisowskiego. Igor Angulo przymierzył idealnie przy słupku i było 0:1. Po kolejnych sześciu minutach zabrzanie strzelili drugiego gola: Michał Koj dośrodkował piłkę z lewej strony, a Hiszpan głową skierował ją do siatki.

Trzeci gol dla Górnika padł po doskonałym prostopadłym podaniu Macieja Ambrosiewicza i przytomnym strzale Damiana Kądziora. Kilka minut później powinno być nawet 0:4, kiedy w polu karnym faulowany był Łukasz Wolsztyński. Angulo „odstąpił” strzał z 11 metrów Rafałowi Kurzawie, który zmylił bramkarza, jednak strzelił minimalnie obok słupka.Ta sytuacja „zemściła” się w 72 minucie, kiedy fantastyczną bramkę z rzutu wolnego strzelił dla gospodarzy Piotr Kieruzel.

Rewanż odbędzie się 29 listopada w Zabrzu. Jednak wynik pierwszego meczu sprawia, że rywalizacja w tej parze wydaje się być rozstrzygnięta.

Chojniczanka Chojnice – Górnik Zabrze 1:3 (0:2)
0:1 – Angulo, 25 min. (karny)
0:2 – Angulo, 31 min.
0:3 – Kądzior, 63 min.
1:3 – Kieruzel, 72 min.
Górnik: Loska – Koj, Suarez, Wieteska, Wolniewicz – Matuszek, Ambrosiewicz, Kurzawa, Kądzior (84. Olszewski) – Angulo,  Ł. Wolsztyński (72. Ledecky).

Źródło: gornikzabrze.pl