Śląscy ligowcy rozpoczynają walkę w Pucharze Polski

Śląscy ligowcy rozpoczynają walkę w Pucharze Polski

Losowanie rundy wstępnej Pucharu Polski odbyło się 24 czerwca br. w siedzibie PZPN-u. W tej fazie zagrają: GKS 1962 Jastrzębie u siebie oraz Polonia Bytom i ROW 1964 Rybnik na wyjazdach.

 Na szczeblu centralnym w tej rundzie uczestniczy 16 zwycięzców Pucharu Polski ze szczebla regionalnego (wojewódzkiego), 18 zespołów z II ligi z sezonu 2015/16 i 6 zespołów z I ligi z sezonu 2015/16, które na koniec rozgrywek zajęły miejsca 13-18. Natomiast Rominta Gołdap i KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski otrzymały wolny los. Walkowera 3:0 przyznano drużynie Legionovii Legionowo, gdyż z PP wycofał się bankrutujący zespół Nadwiślana Góra.

Najtrudniejsze zadanie, mimo że zagrają na własnym stadionie, stoi przed podopiecznymi Jarosława Skrobacza. III-ligowiec z Jastrzębia trafił bowiem na najwyżej w tej rundzie rozstawiony zespół: I-ligową Olimpię Grudziądz, z byłym piłkarzem Jastrzębia - Dariuszem Kłusem w składzie. Ciekawostką jest fakt, iż zwycięzca z tej pary otrzyma w kolejnej rundzie wolny los i zamelduje się bezpośrednio w 1/16 PP, gdyż z pucharowych rozgrywek wycofał się bydgoski Zawisza.O takie trofeum 2 maja przyszłego roku zagrają finaliści PP na Stadionie Narodowym w Warszawie.O takie właśnie trofeum powalczą 2 maja przyszłego roku finaliści PP, na stadionie Narodowym w Warszawie. (foto: PZPN)

Teoretycznie, nieco łatwiejsze zadanie stoi przed II-ligowymi drużynami z: KatowicBytomia oraz Rybnika. Choć zarówno: Rozwój w Świeciu,  ROW 1964 w Jarosławiu, jak i Polonia w Szczecinie muszą uważać, gdyż ich III-ligowi rywale zagrają na własnych stadionach, a rozgrywki PP nie na darmo określane są "turniejem tysiąca drużyn i turniejem niespodzianek" - czego przykładem w ostatnich tylko sezonach są np. sukcesy Gryfa Wejherowo oraz Błękitnych Stargard, które docierały do fazy półfinałowej.

Drużyna JKS 1909 Jarosław to trzecioligowiec, który w ubiegłym sezonie grał w grupie lubelsko-podkarpackiej, zajmując tam siódme miejsce. Jeżeli awansuje ROW, to 23 lipca zagra w I rundzie PP w Rybniku z I-ligowym Stomilem Olsztyn.

Natomiast rywal Polonii to także III-ligowy zespół, z dzielnicy Szczecina, który w ubiegłym sezonie zajął 4. miejsce w grupie pomorsko-zachodniopomorskiej. W przypadku wygranej bytomian - trafią oni w kolejnej rundzie na zwycięzcę z pary: KKS 1925 Kalisz - MKS Kluczbork

Również Wda Świecie prezentuje poziom III ligi. Drużyna Rozwoju zagra na Kujawach w bardzo młodzieżowym składzie, gdyż trener Mirosław Smyła zdecydował, iz w tym samym czasie pierwszy "garnitur" ma zagrać sparing z IV-ligową Polonią Poraj!

Runda wstępna PP, 16-17 lipca

GKS 1962 Jastrzębie - Olimpia Grudziądz, 16 lipca, godz. 17:30

JKS 1909 Jarosław - ROW 1964 Rybnik, 16 lipca, godz. 17:00

Świt Skolwin (Szczecin) - Polonia Bytom, 17 lipca, godz. 17:00

Wda Świecie - Rozwój Katowice, 17 lipca, godz. 17:00

Nadwiślan Góra - Legionovia Legionowo, 0:3 (walkower)

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami