Pomarańczowi rozpoczęli przygotowania

Pomarańczowi rozpoczęli przygotowania

 

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla rozpoczęli przygotowania do sezonu 2016/2017.

Zawodnikom pomarańczowej drużyny na pierwszych zajęciach najpierw zmierzono tkankę tłuszczową, a następnie przeszli badania lekarskie. Po krótkim przemówieniu trenera Marka Lebedewa, drużyna odbyła lekki trening pod okiem nowego trenera od przygotowania fizycznego, Luka Reynoldsa. W pierwszym dniu oficjalnych przygotowań do sezonu uczestniczyło 12 zawodników. Zabrakło Amerykanina Scotta Touzinsky’ego oraz Kanadyjczyka Jasona De Rocco.

– Scott musiał jeszcze dopiąć kilka spraw osobistych, natomiast Jasonowi dałem trochę więcej wolnego ze względu na to, że po sezonie ligowym brał udział w zgrupowaniach kadry narodowej – wyjaśnia Mark Lebedew, trener Jastrzębskiego Węgla.

Obaj zawodnicy mają dołączyć do drużyny około 20 sierpnia. Odwrotnie rzecz ma się z Lukasem Kampą. Nowy rozgrywający rozpoczął przygotowania z kolegami z Jastrzębskiego Węgla, ale w klubie będzie tylko przez tydzień. Później dołącza bowiem do reprezentacji Niemiec przygotowującej się do kwalifikacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Wybór kapitana drużyny dokonany zostanie we wrześniu. Wówczas też zespół rozegra pierwsze sparingi. PlusLiga startuje z początkiem października.

Źródło: jastrzebskiwegiel.pl

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami