Męczarnie Pomarańczowych z Visłą Bydgoszcz. Roberto Santilli zwolniony

FOTO: jastrzebskiwegiel.pl FOTO: jastrzebskiwegiel.pl

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla dopiero po tie-breaku pokonali Visłę Bydgoszcz. Męczarnie z zajmującą przedostatnie miejsce w tabeli PlusLigi drużyną wyczerpały cierpliwość zarządu jastrzębskiego klubu. Kilkanaście minut po zakończeniu meczu poinformował on o zwolnieniu trenera Roberto Santillego.

Jeszcze nie wszyscy kibice zdążyli wrócić do swoich domów po meczu Jastrzębskiego Węgla z Visłą Bydgoszcz, a już zarząd opublikował komunikat, w którym poinformował, że "z dniem 19 listopada 2019 roku zwalnia Roberto Santilliego z obowiązku pełnienia funkcji pierwszego trenera zespołu KS Jastrzębski Węgiel.
Podstawą decyzji jest niesatysfakcjonujący poziom gry zespołu oraz brak oczekiwanych wyników sportowych". Jednocześnie powiadomił, że do czasu pozyskania nowego szkoleniowca obowiązki pierwszego trenera zespołu pełnić będzie obecny trener przygotowania motorycznego Luke Reynolds.

Siatkarze Pomarańczowych dali sporo argumentów włodarzom klubu, aby do tej rewolucyjnej zmiany doszło. W spotkaniu z ekipą z Bydgoszczy znów zaprezentowali się bardzo słabo. Kilka tygodni temu, w meczu inaugurującym sezon ligowych rozgrywek, pokonali oni Visłę w Bydgoszczy 3:0. Teraz pozwolili sobie urwać punkt na własnym boisku. Nic dziwnego, że po raz kolejny żegnały ich gwizdy.

Jastrzębski Węgiel - BKS Visła Bydgoszcz 3:2 (25:21,25:27,25:23,24:26,15:11)
Jastrzębski Węgiel: Bucki, Kampa, Hain, Vigrass, Depowski, Fornal, Rusek (libero) oraz Konarski, Vinhedo, Fromm, Popiwczak (libero), Gladyr, Lyneel
Visła: Stern, Lipiński, Gałązka, Kalembka, Urbanowicz, Peszko, K. Szymura (libero) oraz Gryc, Gil, Woch, Quiroga

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami