Jest już terminarz rozgrywek Polskiej Hokej Ligi na sezon 2017/2018

Jest już terminarz rozgrywek Polskiej Hokej Ligi na sezon 2017/2018

10 września rozpoczną się rozgrywki Polskiej Hokej Ligi w sezonie 2017/2018. Ostatecznie w ekstralidze zagra 11 zespołów. W tym gronie jest aż ekip z Górnego Śląska.

W premierowej kolejce pauzować będzie broniąca mistrzowskiego tytułu Comarch Cracovia. GKS Tychy zmierzy się na własnym lodowisku z zespołem Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Hokeja na Lodzie z Katowic. Polonia Bytom podejmie beniaminka PHL czyli drużynę Naprzodu Janów. JKH GKS Jastrzębie na Jastorze zagra z Unią Oświęcim. Hokeiści GKS-u Katowice rozpoczną sezon od wyjazdu do Opola. Ten ostatni mecz rozegrany zostanie dzień później czyli 11 września.

- W związku z faktem, że10 września. nie było możliwości emisji meczu PHL, uzgodniono z TVP Sport, iż pokaże ona mecz pierwszej kolejki pomiędzy Orlikiem Opole a GKS-em Katowice w dniu 11 września o godzinie 18.30. To spowodowało, iż druga kolejka przesunięta została na środę. W dalszej kolejności mecze odbywać będą się systemem piątek-niedziela-wtorek – mówi koordynator rozgrywek PHL Marta Zawadzka.

W przypadku rozstrzygnięcia meczów w fazie play-off szybciej niż po siedmiu meczach PHL zastrzegła sobie prawo do przyspieszenia rozgrywek, przy zachowaniu odpowiednich okresów przerw dla grających drużyn. Terminy te również zostaną uwzględnione w kalendarzu TVP Sport, aby emitować jak najwięcej spotkań. Taka sama kwestia dotyczy się rozstrzygnięć w fazie finałowej oraz o brązowy medal.

Dodajmy, że 7 lub 8 września odbędzie się mecz o Superpuchar Polski pomiędzy Comarch Cracovią i GKS-em Tychy. Natomiast finałowy turniej Pucharu Polski zaplanowany został na 28 i 29 grudnia.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami