Tyszanie grają dalej. O tym czy zagrają w półfinale rozstrzygnie siódmy mecz z Automatyką Gdańsk
FOTO: Dariusz Grabiński
Broniący tytułu mistrzów Polski hokeiści GKS-u Tychy wygrali szósty mecz ćwierćfinałowy z Automatyką Gdańsk i o tym kto zagra w półfinale zadecyduje siódme starcie tych zespołów.
Tyszanie grając z nożem na gardle pokonali Automatykę 3:0 i doprowadzili do siódmego meczu, który zadecyduje o awansie do półfinału Polskiej Hokej Ligi. Trójkolorowi błyskawicznie objęli prowadzenie w meczu, ale później długo szukali sposobu na gdańskiego bramkarza. W rywalizacji do czterech zwycięstw remis 3:3. Decydujące spotkanie rozegrane zostanie w środę (6 marca) o 17:35 na lodowisku w Tychach.
W półfinale zameldowali się za to zawodnicy Podhala Nowy Targ. Po raz czwarty wygrali oni z Energą Toruń i dołączyli co Comarch Cracovii.
Automatyka Gdańsk - GKS Tychy 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
0:1 - Galant (1:09), 0:2 - Klimenko (57:39), 0:3 - Sykora (59:22)
Stan rywalizacji: 3:3
Energa Toruń - TatrySki Podhale Nowy Targ 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
0:1 - Hovinen (13:50), 1:1 - Parizek (19:54), 1:2 - Różański (32:30), 1:3 - Zapała (52:55), 1:4 - Sammalmaa (58:39)
Stan rywalizacji: 2:4
Artykuły powiązane
- Ruch w końcu zwycięski - wyniki 23. kolejki Betclic 1. ligi
- Tauron Hokej Liga: czas na play-off
- GKS Tychy na dnie. Ruch traci punkty - wyniki 22. kolejki Betclic 1. ligi
- Wpadka Ruchu w Siedlcach. GKS Tychy tylko z punktem - wyniki 21. kolejki Betclic 1. ligi
- Polonia prowadziła 2:0 i przegrała - wyniki 21. kolejki Betclic 1. ligi