Hokeiści GKS-u Tychy ponownie mistrzami Polski!

GKS Tychy obronił tytuł mistrza Polski w hokeju na lodzie wywalczony w poprzednim sezonie. W szóstym meczu finałowym Polskiej Hokej Ligi sezonu 2018/2019 tyszanie pokonali w Krakowie ekipę Cracovii i wygrali rywalizację 4:2.

Sobotni mecz, jak i wszystkie poprzednie, był bardzo wyrównany. „Pasy” objęły prowadzenie po strzale Adriana Gajora w 11. minucie, ale osiem sekund przed końcem tercji do remisu doprowadził Mateusz Gościński. Potem obydwa zespoły miały swoje szanse, ale decydujące trafienie zadał w 49. minucie Jakub Witecki. Gospodarze nie odpuszczali. W 53. minucie zdobyli nawet bramkę, ale po analizie wideo trafienie nie zostało uznane, gdyż Filip Drzewiecki skierował krążek do siatki łyżwą.

Po meczu blisko tysiąc kibiców, którzy przyjechali z Tychów oszalało z radości. Złote medale i puchar za mistrzostwo Polski wręczył drużynie gości prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Mirosław Minkina.

- Jestem niezmiernie szczęśliwy. Proszę tylko popatrzeć, jak cieszą się nasi kibice. Dziękuję wszystkich moim zawodnikom za ten sezon. Mieliśmy super kolektyw. To był niesamowicie trudny play off. Już ćwierćfinałowa seria z Gdańskiem była tak wyrównana, że byłem w szoku. Potem z Podhalem Nowy Targ było jeszcze trudniej. Graliśmy na czterech, pięciu obrońców, bo były kontuzje. Pokazaliśmy w nim ogromny charakter. Jeszcze raz dziękuję chłopakom za walkę. Mogę tylko potwierdzić, że trudniej się broni mistrzostwa niż je zdobywa po raz pierwszy – powiedział Andriej Gusow, trener GKS-u.

Comarch Cracovia - GKS Tychy 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
1:0 - Gajor (10:35), 1:1 - Gościński (19:52), 1:2 - Witecki (48:32)