Tychy zluzowały lidera. Katowice przywitały Satelitę wygraną. W meczu autsajderów grad goli i rollercoaster - wyniki 7. kolejki PHL

W meczu na szczycie 7. serii gier w PHL mistrz Polski GKS Tychy kontrolując spotkanie, wygrał w Toruniu z liderującą i niepokonaną dotąd KH Energą i zamienił się z piątkowym rywalem miejscami w tabeli!

Na tradycyjnie trudnym dla siebie lodzie w Nowym Targu nie dał rady JKH GKS Jastrzębie. Na przegranej jastrzębian zaważył brak koncentracji, fatalny początek I tercji i strata dwóch goli w odstępie zaledwie 30. sekund!

Na przywitanie się na powrót z Satelitą, GKS Katowice odniósł gładkie, ale nieco zbyt niskie zwycięstwo z Ciarko STS Sanok. W spotkaniu dwóch najsłabszych drużyn w Sosnowcu padło aż 13 goli. Wydawało się, że po dwóch tercjach Zagłębie jest już pewne wygranej, ale nieoczekiwany zryw Stoczniowca Gdańsk doprowadził do nerwowej końcówki.

Wyniki 7. kolejki PHL:

KH Energa Toruń - GKS Tychy 2:3 (0:0, 0:3, 2:0)
0:1 - Bartosz Ciura - Bartłomiej Pociecha, Jarosław Rzeszutko (22:05)
0:2 - Patryk Wronka - Filip Komorski, Jarosław Rzeszutko (34:00, 5/4)
0:3 - Szymon Marzec - Radosław Galant (39:23)
1:3 - Kamil Kalinowski - Michał Kalinowski, Gleb Bondaruk (40:33)
2:3 - Andriej Czwanczikow - Jegor Fieofanow, Dienis Sierguszkin (54:05)
GKS T.: Murray - Havlik, Novajovský; Mroczkowski, Komorski (2), Wronka - Seed, Kotlorz; Jeziorski (2), Galant, Marzec - Pociecha, Ciura; Krzyżek, Rzeszutko (2), Gruźla oraz Bizacki, Kasperek, Ubowski.
Kary: 2-6

Tauron Podhale Nowy Targ - JKH Jastrzębie 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
1:0 - Emil Svec - Michal Vachovec (03:18)
2:0 - Bartłomiej Neupauer - Alan Łyszczarczyk, Alexander Pettersson (03:45)
3:0 - Michal Vachovec - Emil Švec, Kacper Guzik (25:52, 5/4)
3:1 - Radosław Sawicki - Marek Hovorka, Mateusz Bryk (32:05, 5/4)
3:2 - Radosław Sawicki - Mateusz Bryk (52:06)
JKH GKS: Nechvatal; Bryk (2) - Klimiczek, Horzelski - Jass, Górny - Gimiński, Matusik - Kostek; Urbanowicz - Hovorka (4) - Sawicki, Kasperlik - Rac - Phillips, Paś - Wałęga - R. Nalewajka (2), Wróbel - Jarosz = Ł. Nalewajka (2).
Kary: 8-10

GKS Katowice - Ciarko STS Sanok 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
1:0 - Filip Starzyński - Jesse Rohtla (31:16, 4/5),
2:0 - Mateusz Michalski - Jesse Rohtla, Filip Stoklasa (58:15, 5/4).
GKS K.: Simboch - Franssila, Krawczyk; Fraszko, Rohtla, Michalski - Kruczek, Wajda; Wanat, Pasiut, Krężołek - Cunik, Zieliński; Adamus, Starzyński (2), Stoklasa (2) oraz Skrodziuk, Paszek, Mularczyk.
Kary: 4-6

Zagłębie Sosnowiec - GKH Stoczniowiec Gdańsk 8:5 (2:0, 5:0, 1:5)
1:0 Jewgienij Nikiforow - Dominik Nahunko, Rusłan Baszyrow (03:20)
2:0 Dominik Nahunko - Michał Bernacki (12:11, 4/5)
3:0 Jewgienij Nikiforow - Rusłan Baszyrow (20:33)
4:0 Tomasz Kozłowski - Łukasz Rutkowski, Michał Naróg (23:40, 5/4)
5:0 Jewgienij Nikiforow - Andrej Dubinin, Igor Smal (24:45)
6:0 Dominik Nahunko - Rusłan Baszyrow, Jewgienij Nikiforow (35:35)
7:0 Michał Bernacki - Łukasz Rutkowski, Magnuss Jākobsons (37:16)
7:1 Krystian Mocarski - Mateusz Rompkowski, Josef Vítek (40:23, 5/4)
8:1 Kamil Sikora - Szymon Luszniak, Łukasz Rutkowski (44:55)
8:2 Michał Zając - Krystian Mocarski, Josef Vítek (45:43)
8:3 Josef Vítek - Krystian Mocarski (48:40)
8:4 Josef Vítek - Michał Zając (49:23)
8:5 Krystian Mocarski - Jakub Stasiewicz, Maciej Rybak (59:59)
Zagłębie: Czernik (20:00 Kotuła) - Kaszczak, Khoperia; Nikiforow, Nahunko, Baszyrow - Jakobsons, Syrojeżkin - Bernacki, A. Domogała, Kulas - Naróg, M. Domogała; Smal (2), Dubinin (2), Kozłowski - Luszniak (2), A. Jaskólski; Blanik (2), Rutkowski, Sikora.