Katowice wciąż bez punktów - za nami trzecia kolejka PHL

Trzeciej porażki doznali hokeiści GKS-u Katowice w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi. Na razie zespół trenera Jacka Płachty pozostaje bez punktów.

W trzeciej serii spotkań nie było niespodzianek. W najciekawiej zapowiadającym się meczu Unia Oświęcim pokonała beniaminka z Katowic. Losy meczu rozstrzygnęły się w trzeciej tercji. W dwóch pierwszych bramkarze obu drużyn zachowali czyste konto. Na niespełna dziewięć minut przed końcową syreną krążek do bramki GKS-u skierował Radim Haas. Wynik spotkania ustalił na 17 sekund przed jego zakończeniem strzałem do pustej bramki Łukasz Bułanowski.

Oto komplet wyników 3. kolejki spotkań PHL:

Unia Oświęcim – GKS Katowice 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
1:0 – Haas (51:28), 2:0 – Bułanowski (59:43)

Polonia Bytom – Stoczniowiec Gdańsk 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
0:1 – Steber (2:24), 1:1 – Troszyn (6:33), 2:1 – Kozłowski (14:39), 3:1 – Kozłowski (31:22), 4:1 – A. Kowalówka (51:48), 4:2 – Kastel-Dahl (52:50), 5:2 – Kozłowski (58:24)

JKH GKS Jastrzębie – Orlęta Sosnowiec 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
1:0 – Paś (14:44), 2:0 – Chorążyczewski (46:42), 3:0 – Kominek (53:28)