Mistrz i lider przed dwoma, poważnymi egzaminami - zestaw par 20. i 21. kolejki PHL

FOTO: Magda Kowolik FOTO: Magda Kowolik

Weekend w PHL zapowiada się arcyciekawie. W 20. i 21. serii w Polskiej Hokej Lidze najciekawiej zapowiadają się dwa weekendowe i domowe mecze aktualnego lidera i mistrza kraju - GKS-u Tychy. W piątek Tyscy skrzyżują kije z Unią Oświęcim, a w niedzielę przeegzaminuje ich idący od wygranej do wygranej wicelider - JKH GKS Jastrzębie!

W minioną niedzielę byliśmy świadkami największych niespodzianek obecnego sezonu. Stoczniowiec Gdańsk, który wcześniej wygrał tylko raz w obecnych rozgrywkach, z Zagłębiem Sosnowiec, pokonał wicemistrzów Polski z Oświęcimia 4:2. W Sanoku gospodarze pewnie wygrali z GKS Tychy 3:1. W piątek tyszanie podejmować będą Unię a na Górny Śląsk Biało-niebiescy przyjadą z nowym trenerem, Amerykaninem Kevinem Constantinem, który przez siedem sezonów prowadził drużyny NHL. Szkoleniowiec, który ostatnio pracował z klubem Daemyung Killer Whales z Korei Południowej, ma sprawić, że drużyna z Oświęcimia włączy się do rywalizacji o złoto. Constantine przyleciał do Polski na początku tygodnia, a we wtorek poprowadził pierwszy trening z hokeistami.

W niedzielę tyszan czeka kolejna potyczka na szczycie, tym razem z wiceliderem JKH GKS Jastrzębie. Ostatnio zespół Roberta Kalabera jest w kapitalnej formie. JKH GKS wygrał osiem kolejnych spotkań i mają już tylko dwa punkty straty do wspomnianej tyskiej drużyny. Co warto podkreślić, Ślązacy grają także fair play. W spotkaniu z KH Energę, Roman Rac nie dopuścił do nałożenia kary na zawodnika gości. Przy jednej z akcji Słowak przewrócił się, sędzia chciał ukarać hokeistę z Torunia, ale Rac od razu zareagował i przekazał sędziemu, że poślizgnął się.

Niestety, Jastrzębie będzie musiało sobie przez dłuższy czas radzić bez kapitana Macieja Urbanowicza, który przeszedł operację dłoni (doznał kontuzji w meczu z KH Energą). Napastnik, który strzelił w tym sezonie 9 bramek, ma wrócić do gry za około dwa miesiące przed fazą play-off. W obecnym sezonie GKS i JKH zmierzyły się trzykrotnie. Konfrontację o Superpuchar wygrali jastrzębianie 3:2, w lidze na lodowisko Jastor najpierw było 7:3, a później 0:1.

Zestaw par 20. kolejki PHL:
27 listopada (piątek):
Ciarko STS Sanok - Comarch Cracovia, godz. 18:00
GKS Tychy - Re-Plast Unia Oświęcim, godz. 18:00
GKH Stoczniowiec Gdańsk - JKH GKS Jastrzębie, godz. 18:30
Zagłębie Soisnowiec - GKS Katowice, godz. 19:00
KH Energa Toruń - Tauron KH Podhale NT (mecz przełożony)

Zestaw par 21. kolejki PHL:
29 listopada (niedziela):
Re-Plast Unia Oświęcim - Ciarko STS Sanok, godz. 17:00
GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie, godz. 17:00
GKS Katowice - GKH Stoczniowiec Gdańsk, godz. 17:00
Tauron KH Podhale NT - Zagłębie Sosnowiec, godz. 18:00
Comarch Cracovia - KH Energa Toruń, godz. 18:30

Mecze odbywają się bez udziału widzów, ale jak zwykle wszystkie weekendowe zmagania kibice hokeja będą mogli zobaczyć na żywo na stronie: www.polskihokej.tv

źródło: inf. własna / Polska Hokej Liga

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami