Hokeiści GKS-u Katowice zdobyli Superpuchar Polski

Hokeiści GKS-u Katowice zdobyli Superpuchar Polski

Po raz pierwszy w historii GKS Katowice wywalczył Superpuchar Polski. Drużyna trenera Jacka Płachty w meczu rozegranym na lodowisku Satelita pokonała Comarch Cracovię aż 7:1.

W środę (19 października) na lodowisku Satelita doszło do starcia o Superpuchar Polski. W tym meczu GKS Katowice, który w poprzednim sezonie zdobył mistrzostwo Polski, zmierzył się z Comarch Cracovią, zdobywcą Pucharu Polski. Od początku katowiczanie dominowali na tafli. Znakomicie spisali się Szwedzi. Hat-trick zaliczył Hampus Olsson, a dwa gole strzelił jego rodak Christian Blomqvist. GKS wygrał aż 7:1.

Pierwsza edycja Superpucharu Polski odbyła się w 2014 roku. Trofeum zdobyła drużyna z Krakowa, która triumfowała również w prestiżowym starciu w 2016 i 2017 roku. W latach 2015, 2018 i 2019 Superpuchar wywalczył GKS Tychy, a JKH GKS Jastrzębie w 2020 i 2021 roku.

GKS Katowice - Comarch Cracovia 7:1 (1:0, 2:1, 4:0)
Olsson 7, 21, 58, Kruczek 30, Blomqvist 42, 45, Pulkkinen 58 - Gula 27
GKS Katowice: Murray (Miarka) - Rompkowski, Kolusz, Fraszko, Pasiut, Magee - Mikkola, Wanacki, Blomqvist, Smal, Monto - Kruczek, Wajda, Prokurat, Krężołek, Pulkkinen - Musioł, Maciaś, Bepierszcz, Olsson, Hitosato.
Cracovia: Zabolotny (Stojanović) - Jezek, Kinnunen, Kasperlik, Rac, Sawicki - Husak, Nemec, Wronka, Vojtech, Kapica - Saur, Gula, Brynkus, Racuk, Csamango oraz Tynka, Michalski, Arrak, Dziurdzia.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami