Będzie śląski finał! O tytuł powalczą GKS Katowice i GKS Tychy
GKS Tychy w decydującym siódmym meczu półfinałowym play-off Polskiej Ligi Hokeja pokonał Re-Plast Unię Oświęcim 2:1 i zapewnił sobie awans do finału. W nim zmierzy się z broniącym mistrzowskiego tytułu GKS-em Katowice.
W siódmym meczu półfinałowym decydująca była druga tercja. Po pierwszej gospodarze prowadzili 1:0 po bramce Dariusza Wanata. W drugiej tyszanie zdobyli dwa gole i jak się później okazało, te trafienia przesądziły o triumfie tyszan. Bramki dla przyjezdnych zdobyli Alexandre Boivin i Roman Szturc. Korzystny wynik ekipa GKS-u utrzymała do końcowej syreny i w rywalizacji do czterech zwycięstw wygrała 4:3.
W finale GKS Tychy zagra z GKS Katowice, który nieoczekiwane wyeliminował Comarch Cracovię. Obrońcy tytułu mistrzowskiego pokonali Pasy w serii 4:3. Pierwszy mecz już w sobotę (25 marca) na lodowisku w Tychach.
Z kolei w poniedziałek (27 marca) odbędzie się pierwszy mecz o trzecie miejsce. Comarch Cracovia i Tauron Re-Plast Unia Oświęcim będą rywalizować do dwóch wygranych
Artykuły powiązane
- Ruch w końcu zwycięski - wyniki 23. kolejki Betclic 1. ligi
- Górnośląskie derby dla GieKSy! - wyniki 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy
- Tauron Hokej Liga: czas na play-off
- GKS Tychy na dnie. Ruch traci punkty - wyniki 22. kolejki Betclic 1. ligi
- Bolesne porażki śląskich drużyn - wyniki 22. kolejki PKO BP Ekstraklasy