Sensacja: JKH GKS Jastrzębie pierwszym finalistą

Sensacyjnie zakończył się pierwszy półfinał turnieju o Puchar Polski w hokeju rozgrywanego w Krynicy-Zdroju. Lider rozgrywek Tauron Hokej Ligi i główny faworyt zawodów zespół GKS-u Katowice przegrał z JKH GKS Jastrzębie.

W czwartkowym starciu sporo było twardej walki. Katowiczanie długo dobrze prezentowali się w defensywie. W pierwszej tercji padła jedna bramka. Pod koniec tej odsłony gry Fin Olii Iisakka precyzyjnie podał do Benjamina Sokay'a. Kanadyjczyk huknął na bramkę, golkiper Maciej Miarka nie miał szansę na obronę. Drużyna z Jastrzębia-Zdroju wyrównała w 43. minucie po akcji duetu reprezentantów Polski. Marcin Kolusz, który powrócił po dwóch miesiącach przerwy (na początku listopada złamał palec u ręki), świetnie podał do Dominika Pasia, który wpakował krążek do bramki. Po 60. minutach było 1:1.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, a w karnych bardzo dobrze prezentowała się jastrzębska ekipa. Na dodatek trener Robert Kalaber zaskoczył wszystkich, bo bramki bronili Maciej Miarka oraz Jakub Lackovič i obaj świetnie się spisywali. W karnych było 3:2 dla jastrzębian a całe spotkanie zakończyło się rezultatem 2:1. Decydującego karnego strzelił Jakub Izacky.

GKS Katowice – JKH GKS Jastrzębie 1:2 (1:0, 0:0, 0:1, 0:0) karne 2:3
Sokay 20 – Paś 43

W drugim półfinale w piątek (29 stycznia) Re-Plast Unia Oświęcim zagra z GKS Tychy, który miał znakomitą serię dziesięciu kolejnych zwycięstw w Tauron Hokej Lidze. W poprzedniej edycji Pucharu Polski obie drużyny zmierzyły się w finale. Wtedy tyszanie wygrali 3:1.