Juan Ramon Rocha nowym trenerem Ruchu Chorzów

Juan Ramon Rocha nowym trenerem Ruchu Chorzów

Nowym trenerem piłkarzy Ruchu Chorzów został oficjalnie Argentyńczyk Juan Ramon Rocha. Zastąpił na tym stanowisku Krzysztofa Warzychę, który zostaje w klubie w roli drugiego trenera.

– Mam pewien plan względem drużyny. Wiem, co chcę zrobić, by ten zespół ruszył do przodu – mówił Argentyńczyk podczas konferencji prasowej.

Rocha jest byłym reprezentantem Argentyny - po zakończonej karierze jako trener pracował w klubach greckich oraz cypryjskich. Z Panathinaïkósem Ateny w 1996 roku dotarł do półfinału Ligi Mistrzów, a w ostatnim czasie pracował jako scout greckiego klubu. Drużyna „Niebieskich” nie jest dla Argentyńczyka zupełnie obca. W ostatnim czasie miał okazję oglądać występy chorzowian.

– Oglądałem cztery ostatnie mecze Ruchu i mam pewien plan względem drużyny. Wiem, co chcę zrobić, by ten zespół ruszył do przodu – zaznaczył nowy trener Ruchu.

– Szybko aklimatyzuję się w nowym miejscu. Futbol nie ma granic, wszędzie gra się tak samo. Bardzo ważne, by to, co się robi, wykonywać z miłością i zaangażowaniem. Ruch, mimo swoich problemów, jest dla mnie wyzwaniem. Niech nikt nie liczy jednak, że jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wszystko od razu się odmieni – podkreślił.

Już w czwartek (14 września) Juan Ramon Rocha zadebiutuje na ławce trenerskiej Ruchu w derbowym meczu z GKS Tychy.

Źródło: ruchchorzow.com.pl

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami