Plan przygotowań piłkarzy GKS-u Katowice

Plan przygotowań piłkarzy GKS-u Katowice

Cztery mecze sparingowe i dwutygodniowy obóz w tureckim Side - to główne punkty przygotowań pierwszoligowego GKS-u Katowice do rundy wiosennej.

Choć jesienna część rozgrywek zakończyła się przed dziesięcioma dniami drużyna z Katowic wciąż pozostaje w treningu. Piłkarze będą trenowali do 11 grudnia. Po uroczystej gali „Złotych Buków” zawodnicy udadzą się na urlopy. GieKSa wróci do zajęć w sobotę 13 stycznia. Jej pierwszym sparingpartnerem w 2018 roku będzie drugoligowy ROW 1064 Rybnik. Mecz zostanie rozegrany 20 stycznia. Przed drużyną GKS-u także mecze testowe z Miedzią Legnica (27 stycznia) oraz czeskim MFK Frydek-Mistek (2 lutego). W dniach 3–17 lutego drużyna trenera Piotra Mandrysza będzie trenować na zgrupowaniu w Turcji.

– Chcemy zapewnić piłkarzom optymalne warunki przygotowań do nowej rundy, dlatego zespół uda się do Side. Planujemy, że na miejscu rozegra trzy lub cztery sparingi. Wyjazd do Turcji będzie możliwy dzięki temu, że postanowiliśmy zrezygnować z organizacji pierwszego zimowego zgrupowania – podkreśla Tadeusz Bartnik, dyrektor sekcji piłkarskiej katowickiego klubu.

Ostatnim testem przed ligą będzie sparing z drugoligowym Rozwojem Katowice, a pierwszy mecz rundy wiosennej "Trójkolorowi" rozegrają 3 marca z Puszczą Niepołomice.

Plan przygotowań GKS-u Katowice:
13 stycznia – wznowienie treningów
20 stycznia – sparing z ROW-em Rybnik
27 stycznia – sparing z Miedzią Legnica
2 lutego – sparing z MFK Frydek-Mistek
3-17 lutego - zgrupowanie w Side (3 sparingi)
24 lutego – sparing z Rozwojem Katowice
3 marca - Nice 1 liga Puszcza Niepołomice

Źródło: gkskatowice.eu

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami