Niebiescy polegli w konfrontacji z Podbeskidziem

Zimny prysznic spotkał kibiców Ruchu Chorzów. W drugim "wiosennym" meczu chorzowianie przegrali na własnym boisku z Podbeskidziem Bielsko-Biała i nadal okupują ostatnie miejsce w tabeli Nice I ligi.

Pauzującego za kartki Mateusza Hołownię trener Ramon Rocha postanowił zastąpić Hubertem Kotusem, który rozpoczął mecz na lewej obronie. W środku zamiast Pawła Wojciechowskiego zameldował się zaś Michał Walski.

Niebiescy zaczęli ofensywnie. Starali się wykorzystać ciężkie warunki pogodowe i dużo uderzali z dystansu. Brakowało zdecydowanie skuteczności. W 18. minucie goście przeprowadzili akcję, po której kibice Ruchu zamarli. Na szóstym metrze piłkę dostał Valerijs Sabala. Napastnik „Górali” uderzył na bramkę, ale genialną interwencją popisał się Nikołaj Bankow. Sabala próbował dobijać, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką. Niestety w przypadku snajpera Podbeskidzia sprawdziło się powiedzenie „do trzech razy sztuka”. W 20. minucie ponownie dostał piłkę w polu karnym i tym razem sprytnym strzałem po ziemi pokonał naszego bramkarza i było 1:0 dla bielszczan.

Niestety druga połowa zaczęła się dla Ruchu fatalnie. W 49 minucie do główki po rzucie rożnym doszedł Mavroudis Bougaidis, uprzedził interweniującego Bankow i było 2:0. Ekipa z Cichej chwilę później miała dobrą okazję do złapania kontaktu z rywalem. Bardzo ładnie dośrodkował Miłosz Przybecki, w polu karnym niepilnowany był Walski, który uderzył z woleja, ale strzał został zablokowany przez obrońcę „Górali”. Bielszczanie mogli grać spokojnie. Cofnęli się do obrony i czekali na kontry. Ruch próbował atakiem pozycyjnym przebić się przez zasieki rywali, ale brakowało wykończenia akcji.

Ruch Chorzów – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:2 (0:1)
0:1 - Sabala, 20 min.
0:2 - Bougaidis, 49 min.
Ruch: Bankow – Kowalski, Kowalczyk, Marković (85. Balicki), Kotus – Przybecki (64. Mello), Trojak, Urbańczyk, Walski, Posinković (46. Wojciechowski) – Majewski.