Czerwone derby. Dopiero druga porażka Rakowa. Jastrzębie przerwało fatum Garbarni - wyniki 27. kolejki Fortuna I ligi

W meczu na szczycie Raków przegrał dopiero drugi mecz w sezonie. W "małych" derbach "Górale" ograli "Piwoszy". Jastrzębie w końcu odczarowało Garbarnię, a katowicka "GieKSa" tylko zremisowała na Bukowej.

W zapowiedzi 27. serii gier nieco "wykrakaliśmy" porażkę Rakowa Częstochowa ze Stalą Mielec. Dla drużyny Marka Papszuna to dopiero druga przegrana w sezonie (wcześniej z Chojniczanką), ale w dalszym ciągu lider Fortuna 1. ligi posiada bezpieczną przewagą nad grupą pościgową.

W derbach pod Klimczokiem zdecydowana wygrana bielskich Górali dla których dwukrotnie trafił skuteczny Valerijs Szabala. Zadanie gospodarzom ułatwili sami piłkarze GKS-u Tychy, których aż dwóch zostało ukaranych czerwonymi kartkami, a w szczególności Marcin Biernat, który wyleciał z placu gry już w 9. minucie!

Do 4. razy sztuka, mogliby powiedzieć w Jastrzębiu-Zdroju. Poprzednie trzy mecze przeciwko Garbarni Kraków piłkarze GKS-u 1962 w komplecie przegrali. Fatum i kompleks "Brązowych" został przełamany dopiero w niedzielę, do czego w dużej mierze przyczynili się rezerwowi Patryk Skórecki oraz Farid Ali. Ukrainiec niecały kwadrans po tym jak zameldował się na boisku, ładną przerwotką pokonał Marcina Cabaja.

GKS Katowice po dwóch efektownych, wyjazdowych wygranych nieco spowolnił i dwukrotnie zremisował przy Bukowej 2:2. W środę z Chojniczanką, a tym razem w meczu o 6 punktów przeciwko Chrobremu Głogów. Podopieczni Dariusza Dudka fatalnie weszli w mecz i od 3. minuty przegrywali 0:1. Zdołali odpowiedzieć golem skutecznego kapitana Adriana Błąda, ale i tak na przerwę schodzili z deficytem. Po zmianie stron jeden punkt dla "Trójkolorowych" uratował Bartosz Śpiączka. "GieKSa" w dalszym ciągu okupuje strefę spadkową, ze stratą 3. oczek do bezpiecznej lokaty.