Odrabiono zaległości. Zwycięskie oba GKS-y i klęska Zagłębia - wyniki 13. kolejki Fortuna I ligi [aktualizacja]

W zaległych meczach 13. kolejki Fortuna 1. ligi domowe wygrane zanotowały oba GKS-y: z Jastrzębia i Tychów.

Jastrzębianie uskrzydleni sobotnią, derbową wiktorią nad Podbeskidziem w Bielsku-Białej, tym razem w najniższych rozmiarach pokonali Wigry Suwałki. Strzelcem "złotej" bramki dającej komplet punktów i zarazem awans na 5. lokatę w tabeli był najlepszy strzelec gospodarzy - Jakub Wróbel. Wartym odnotowania jest powrót po ciężkiej kontuzji i długotrwałej rehabilitacji doświadczonego stopera GKS-u 1962  - Kamila Szymury.

W drugim spotkaniu tyski GKS rozgromił kandydata do awansu - Miedź Legnica i tym samym przełamał ostatnią serię porażek.. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza, który nota bene pracował w przeszłości także jako trener w Legnicy - do przerwy prowadzili skromnie 1:0. W II połowie, w przeciągu zaledwie kwadransa wbili jednak gościom z Dolnego Śląska aż trzy bramki. Gol Dawida Korta z 81. minuty był tylko na otarcie łez dla legniczan.

Prawdziwej klęski doznało natomiast Zagłębie Sosnowiec. Drużyna Dariusza Dudka nie poradziła sobie w Głogowie, gdzie została rozbita przez Chrobrego aż 3:0.

GKS 1962 Jastrzębie - Wigry Suwałki 1:0 (1:0)
1:0 - Jakub Wróbel 35'
GKS 1962: Pawełek - Kulawiak, Jaroszek, Bojdys, Gojny - Ali, Norkowski, Mróz (89. Żak), Szczęch (71. R. Adamek), Jadach (80. Szymura) - Wróbel.

GKS Tychy - Miedź Legnica 4:1 (1:0)
1:0 - Wojciech Szumilas 42'
2:0 - Łukasz Grzeszczyk 54' (k),
3:0 - Dominik Połap 63'
4:0 - Mateusz Piątkowski 67'
4:1 - Dawid Kort 81'
GKS Tychy: Jałocha - Mańka, Biernat, Kowalczyk (46. Sołowiej), Szeliga - Połap, Steblecki (85. J. Piątek), Grzeszczyk, Daniel, Szumilas (84. Moneta) - Piątkowski.

Chrobry Głogów - Zagłębie Sosnowiec 3:0 (2:0)
1:0 - Adrian Benedyczak 14'
2:0 - Oliver Práznovský 40' (k)
3:0 - Damian Kowalczyk 90+1'
Zagłębie S.:  Perdijić - Nawotka, Radkowski (46. Kraczunow), Polczak, Grzelak - Małecki, Sinior, Hołota, Pawłowski - Biłeńkyj (46. Mularczyk), Piasecki.

7 goli - Karol Danielak (Podbeskidzie Bielsko-Biała),
6 goli - Vladislavs Gutkovskis (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Fabian Piasecki (Zagłębie Sosnowiec), Marko Roginić (Podbeskidzie Bielsko-Biała),
5 goli - Robert Janicki (Warta Poznań), Patryk Mikita (Radomiak Radom), Bartosz Nowak (Stal Mielec), Jakub Wróbel (GKS 1962 Jastrzębie).

1.  Warta Poznań 14 27 8 3 3 22-13
2.  Radomiak Radom 14 27 8 3 3 23-17
3.  Stal Mielec 13 25 8 1 4 20-14
4.  Podbeskidzie B-B. 14 24 7 3 4 23-15
5.  Miedź Legnica 14 23 7 2 5 20-16
   GKS 1962 Jastrzębie 14 23 6 5 3 20-16
7.  Olimpia Grudziądz 14 21 6 3 5 23-20
8.  Termalica Nieciecza 14 21 6 3 5 20-14