Zmiany w GKS-ie Tychy: Artur Derbin nowym trenerem

Zmiany w GKS-ie Tychy: Artur Derbin nowym trenerem

Artur Derbin został nowym trenerem GKS Tychy. Podpisał umowę do czerwca 2021 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok. Cel, jaki postawił przed nim zarząd tyskiego klubu to awans do Ekstraklasy.

43-latek do maja był szkoleniowcem GKS-u Bełchatów. Derbin wcześniej pracował w Chojniczance Chojnice, Zagłębiu Sosnowiec i Stomilu Olsztyn. Odbył m.in. staże w Arce Gdynia i AFC Bournemouth.

W zakończonym niedawno sezonie GKS Tychy prowadziło kilku trenerów: Ryszard Tarasiewicz, Ryszard Komornicki oraz duet Tomasz Horwat i Jarosław Zadylak. Teraz za wyniki tyskiej drużyny odpowiedzialny będzie Derbin.

- Chcemy kontynuować proces odmładzania zespołu i wprowadzania do drużyny kolejnych nowych twarzy. Trener Derbin pokazał, że potrafi to robić, o czym świadczą transfery takich zawodników jak m.in. Damian Michalski, Przemysław Zdybowicz czy Damian Kocyła do klubów Ekstraklasy. Przed nami wyjątkowo krótka letnia przerwa, ale wierzę, że umiejętnie wykorzystamy ten czas i kolejny sezon dostarczy nam wiele pozytywnych emocji – mówi Leszek Bartnicki, prezes tyskiego klubu.

W kadrze GKS-u dojdzie do sporych zmian. Z klubem pożegnali się już Marcin Biernat, Keon Daniel, Marek Igaz, Ken Kallaste, Wilson Kamavuaka, Marcin Kowalczyk, Dario Kristo, Maciej Mańka, Omar Monterde, Mateusz Piątkowski, Paweł Szołtys i Wojciech Szumilas. Ten ostatni podpisał już kontrakt z Wisłą Płock. Kallaste grać będzie w FC Flora Taliin. Pozostali szukają nowych klubów.

Na pewno nowymi twarzami w zespole z Tychów będą: Kamil Szymura (GKS 1962 Jastrzębie), Bartosz Biel (GKS Bełchatów), Anatolij Kozłenko (ostatnio bez klubu), Tomasz Krężelok (zespół rezerw), Nemanja Nedić (FK Sutjeska), Marcel Stefaniak (Bałtyk Gdynia) i Krzysztof Wołkowicz (GKS Bełchatów).

Przygotowania do sezonu 2020/2021 zespół GKS-u Tychy rozpocznie 10 sierpnia.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami